• امروز چهارشنبه بیست و هشتم شهریور 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات دستگاه

مزایده

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بقعه امامزاده سلطان سید قریش داورزن غبار روبی شد

بقعه امامزاده سلطان سید قریش داورزن غبار روبی شد

داورزن، زهرا چشمی/ با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، بقعه متبرکه امامزاده سلطان سید قریش(ع) روستای ساروق شهرستان داورزن غبار روبی و عطر افشانی شد .

 پنج شنبه 20 مهر 1396   212  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، آیین معنوی غبار روبی و عطر افشانی آستان مقدس امامزاده سلطان سید قریش(ع) روستای ساروق داورزن  برگزار شد.

دراین مراسم گلزاده، مسئول اداره بقاع استان؛ عبداللهی، کارشناس فرهنگی استان؛ ملکی، کارشناس فرهنگی اداره اوقاف داورزن؛ کیخسروی، مهندس ناظر بقاع متبرکه شهرستان و اعضای هیات امنای بقعه متبرکه حضور داشتند.

منطقه کوهستانی شملق در ارتفاعات قله نظرگاه پرارتفاع ترین کوه غرب استان، امامزاده ای را در خود جای داده  که یکی از مناطق زیبای گردشگری در غرب خراسان رضوی است.

وجود بقعه امامزاده ای غریب از فرزندان امام موسی بن جعفر(ع) به نام سلطان سید قریش(ع) بر روی ارتفاعات این قله که نزدیک به ۳۰۰۰متر ارتفاع دارد سبب شده تا علاوه بر زیبایی های طبیعی ، در نظر مردم از ارزش معنوی و مذهبی خاصی برخوردار شود.

سالانه تعداد زیادی زائر و مسافر از نقاط مختلف کشور مسیر صعب العبور و کوهستانی شملق را پیموده  تا علاوه بر بهره گیری از طبیعت زیبای آن به رسم میهمان نوازی و امام دوستی فاصله ای نزدیک به ۱۰ کیلومتر از روستای ساروق را در فراز و نشیب کوههای شملق طی کنند  و به زیارت امامزاده سلطان سید قریش(ع) بشتابند.
 
  صعب العبور بودن راه آستان این امامزاده یکی از موانع حضور مسئولان به این مکان شده  اما در هر حال این بقعه متبرکه به خاطر قرار گرفتن در دل کوه و جاذبه های گردشگری آن مورد استقبال زائران قرار گرفته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار