• امروز چهارشنبه بیست و هشتم شهریور 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات دستگاه

مزایده

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف یک حرکت ایثارگرانه اجتماعی است/ وقف از جنس ایثار و شهادت، باقیات صالحات واقفان است

وقف یک حرکت ایثارگرانه اجتماعی است/ وقف از جنس ایثار و شهادت، باقیات صالحات واقفان است

معاون فرهنگی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، گفت: وقف یک حرکت ایثارگرانه اجتماعی است، که اگر در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز اجرا شود، برای واقف باقیات الصالحات به همراه خواهد داشت.

 چهارشنبه 13 تیر 1397   49  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، جلسه کارگروه وقف شهدا متشکل از نمایندگانی از صدا و سیمای استان خراسان رضوی‌، سپاه امام رضا (ع) و اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با حضور سید مجید حسینی، معاون فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این اداره‌کل برگزار شد.
 
حسینی، در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، و با اشاره به آثار اجتماعی و معنوی وقف، بیان کرد: ستاد وقف شهدا در استان خراسان رضوی تشکیل شده، تا خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان وقف­ های خود را در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهند.
 
حسینی با بیان اینکه وقف یک ایثار اجتماعی بر مبنای سرمایه، یک حرکت اجتماعی زیبا و توشه آخرت برای واقف است، که نباید تبدیل به کار دولتی و یا خیریه‌­ای شود، تصریح کرد: بنیاد شهید در حوزه وقف، فقط ناظر عملکرد است، تا وقف از مسیر ایثار و شهادت خود خارج نشود.
 
معاون فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، با بیان اینکه فعالیت در حوزه وقف باید متمرکز شود، افزود: ایثارگران می ­توانند در حوزه ایثار و شهادت فعالیت ­های متنوعی را انجام دهند و وقف شهدا، می ­تواند یاد شهید را در جامعه تا قیامت زنده نگهدارد.
 
وی در ادامه گفت: وقف ­های هدایت شده، در دنیا برای نسل جوان و در آخرت برای واقف باقیات صالحات است.
 
حسینی، تصریح کرد: وقف ایثار و شهادت یک تکلیف شرعی و وظیفه انقلابی است، که برای معرفی و تبیین اهداف وقف ایثار و شهادت برنامه هایی با همکاری صدا و سیمای خراسان رضوی و اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان در این حوزه برگزار می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار