• امروز جمعه بیست و نهم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات دستگاه

مزایده

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نخستین کمپ زائر کاشمربه بهره برداری رسید

نخستین کمپ زائر کاشمربه بهره برداری رسید

کاشمر، وجیهه تیموری/ با تلاش های صورت گرفته و جهت رفاه حال زائران و مسافران، اولین کمپ زائر در بقعه متبرکه امامزاده سید مرتضی(ع) کاشمر به بهره برداری رسید.

 چهارشنبه 20 تیر 1397   44  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، جعفرسلیمانی، شهردار کاشمر در بازدید از اولین کمپ زائر در این شهرستان گفت: با توجه به پیشرفت ۹۰ درصدی بهسازی شمال و شمال غرب بقعه متبرکه امامزاده سید مرتضی(ع)، کمپ زائر این بقعه متبرکه آماده استفاده زائران و مسافران است.
 
وی با بیان اینکه کاشمر به عنوان دومین شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی کشور در مسیر زائران امام رضا(ع) مورد توجه ویژه قرار گرفته، اظهار کرد: یکی از پروژه‌های شاخص مدیریت شهری و استفاده بهتر گردشگران از آستان مقدس امامزاده سید مرتضی(ع)، ساماندهی شمال و شمال غرب بوده که در دستور کار شورای شهر و شهرداری قرار گرفت.
 
شهردار کاشمر گفت: این پروژه ها به دلیل کمبود زیر ساخت های گردشگری ودر جهت ارائه خدمات رفاهی به مسافران و زائران در دستور کار قرار گرفت.
 
وی باتاکید براینکه شهر کاشمر نیازمند فضاهای مناسب برای خدمات بهتر به مسافران است، یکی از مکان های تفریحی و زیارتی را بقعه متبرکه امامزاده سید مرتضی (ع) دانست و افزود: تاکنون در کمپ زائر امامزاده سیدمرتضی(ع) چهار هزار متر جدول گذاری سنگی و پنج هزار متر مربع کف سازی انجام شده است.
 
سلیمانی، با اشاره به احداث هزار و 500 متر مکعب دیوار سنگی در این آستان مقدس، اظهار کرد: جهت ارتباط جنگل شمالی با شمال غرب اجرای تونل بزرگ به طول ۳۰ متر و عرض پنج متر احداث شد، تا تردد همشهریان و مسافران به راحتی صورت گیرد.
 
وی از دیگر اقدامات در این پروژه را ساخت کافی شاپ به مساحت ۲۰۰ متر مربع عنوان کرد، و گفت: جهت روشنایی این پروژه ۱۲۰ عدد پایه چراغ استفاده شده است.
 
شهردار کاشمر با اشاره به اجرای ۷ هزار متر سنگ فرش این بقعه متبرکه ، بیان کرد: اجرای ۱۰ هزار متر آبیاری تحت فشار و احداث چهار آب نما از دیگر مشخصات این پروژه است.
 
سلیمانی، تصریح کرد: این پروژه دارای پیشرفت ۹۰ درصدی است، که با اعتبارات اختصاص یافته به بهره برداری کامل خواهد رسید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار