کد خبر : 280374

تاریخ درج خبر : یک شنبه 22 مرداد 1396
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان رضوي
• حفظ قرآن یکی از رویا های دوران نوجوانی من بود
جغتای، محمد نظری / نخبه قرآنی در رشته حفظ کل قرآن چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم خراسان رضوی گفت: حفظ قرآن یکی از رویاهای دوران نوجوانی من بود و همین هدف سبب شد تا حفظ قرآن کریم را شروع کنم.
سعیده جغتایی، نخبه حفظ کل قرآن کریم شهرستان جغتای، در گفتگو باخبرنگار افتخاري روابط عمومي اداره کل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوی گفت: من حفظ قرآن را از شهریور ماه 92 با رفتن به کلاس حفظ قرآن اوقاف که در مسجد امام سجاد (ع) شهرستان جغتای برگزار می شد شروع کردم و در شهریور 95 موفق به حفظ کل قران کریم شدم
 
وی افزود: حفظ قرآن یکی از رویاهای دوران نوجوانی من بود و همین هدف سبب شد تا حفظ قران کریم را شروع کنم.
 
جغتایی ادامه داد: عنایت و توفیق خداوند و دعای مادرم که در قید حیات نیست ولی اثر دعایش را حس می کردم و تلاش ونظمی که در حفظ داشتم باعث شد تا حافظ کل قرآن کریم شوم.

حافظ کل قرآن  در مورد مشوقان  خود افزود:  لطف خداوند و تلاش مربی طرح ملی حفظ ، که در عمل و رفتار مرا تشویق می کردند چون همه حفظ قرآن را دوست دارند پس به حافظان قرآن احترام می گذارند و این خودش یک تشویق است.
 
رتبه برتر شهرستان جغتای در خصوص اثرات حفظ قرآن کریم در زندگی گفت : مادیات در نظرم کمرنگ شده ،و باعث شده زیاده خواه  نباشم ، در زندگی هدفی پیدا کرده ام ودید من نسبت به دنیای اطرافم تغییر کرده و نعمت ها و آفریده های خدا را زیباتر می بینم.
 
جغتایی ادامه داد: من حضور خداوند را بیشتر از قبل در زندگی خود حس می کنم و همسر و فرزندانم به حفظ قرآن علاقه مند شده اند و بهترین الگو من حضرت فاطمه (س) وائمه اطهار (ع) هستند.
 
وی با توصیه به نوجوانان و جوانان گفت: از خداوند متعال بخواهند که توفیق حفظ قرآن وانس گرفتن با این کتاب که به حق یک معجزه است، به آن ها بدهد تا خود و خانواده از این برکت بهره مند شوند.
 
نخبه قرآنی جغتای در پایان گفت: تلاوت و انس با قرآن برای ما یادآوراین است، که خدا بر اعمال ما ناظر است، پس بیشتر مراقب رفتار و اعمالمان خواهیم واگر برنامه های رفتاری قرآن کریم را بیاموزیم و به آن عمل کنیم بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی حل خواهد شد.