کد خبر : 293968

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 25 بهمن 1396
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان رضوي
• تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل امروز یک ضرورت است
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: نسلی که دوران ظلمت پهلوی را تجربه کرده اند، باید دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای نسل امروز بیان کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد احمدزاده در مراسم افتتاح پروژه گازرسانی بقعه متبرکه خواجه مراد(ره) مشهد با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردهای این انقلاب، بیان کرد: در چهل سال قبل با مبارزه مردم انقلابی به رهبری امام خمینی (ره) فرعونیان زمان به زیر کشیده شدند و حکومت در دست صالحین و مستغعفین قرار گرفت.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در این راه بسیاری از مردم به خاک و خون کشیده شدند و اکنون ما در این دوران  حکومت ولایی که در راس آن ولی فقیه و نائب برحق امام زمان (عج) قرار دارند، را شاهد هستیم.

وی با مهم برشمردن نعمت هایی که با پیروزی انقلاب اسلامی حاصل شده ، اظهار کرد: بر اساس آیه قرآن کریم همه ما موظف هستیم تا نعمت هایی را که خداوند متعال به ما ارزانی داشته، ذکر کنیم.

حجت الاسلام احمدزاده با اشاره به آیه ای از قران کریم در خصوص برشمردن نعمت ها، بیان کرد: خدا می فرماید « ای بنی اسرائیل نعمت هایی که من به شما دادم را بشمارید» و در آیه ای دیگر می فرماید « این نعمت ها را بشمارید و اینکه به کجا بودید و به کجا رسیدید، به پیمان خود پایبند باشید تا من هم به عهد خودم وفا کنم و شما را رها نکنم».

حجت الاسلام احمد زاده با مقایسه وضعیت بقاع متبرکه در گذشته و حال، گفت: در گذشته بقعه متبرکه خواجه مراد(ره) از اصحاب جلیل القدر امام رضا (ع)، وضعیت مناسبی نداشت اما  اکنون به برکت انقلاب اسلامی، حضور و کمک خیران این بقعه و دیگر بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و پایگاه نشر معارف قرآن و عترت تبدیل شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، بیان کرد: امروز در هر شهر و روستایی خدمات بسیار زیادی به مردم از برکت انقلاب اسلامی ایجاد شده و  بزرگترین خدمت این انقلاب، امنیت و سرافرازی است.

وی با بیان اینکه در هر دوره با تحمیل جنگ هایی علیه ایران قسمتی از این کشور جدا می شد، افزود: با عهد نامه ترکمنچای آذربایجان و ارمنستان و در دوره ای دیگر ترکمنستان و افغانستان ، در سال 1350 بحرین و در معاهده دیگری اروند و عمارات از ایران جدا شد اما در دوران هشت سال دفاع مقدس با ایثار و جان فشانی جوانان این مرز و بوم ذره ای از خاک این کشور جدا نشد.

حجت الاسلام احمدزاده با بیان اینکه مشکلات کنونی کشور را نیز نباید نادیده گرفت، اظهار کرد: با مقایسه زمان رژیم پهلوی که سرمایه های ملت را با خوش گذرانی تباه می کردند، انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار زیادی را برای این ملت به ارمغان آورده و  امروز در دنیا نام ایران و ایرانی با سربلندی یاد شده، و این عزت و آزادگی به برکت انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) به وجود آمده است.

وی تصریح کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف از جمله علم و فناوری، موشکی، سد سازی، نظامی، دفاعی و صنعتی پیشرو و رتبه نخست تولید علم در منطقه را کسب کرده، که این دستاورد ها و نعمت ها را باید نسلی که دوران ظلمت پهلوی را تجربه کرده اند، برای نسل امروز بیان کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به مجموعه موزه عبرت در تهران که جنایت های رژیم پهلوی را بازسازی کرده است، عنوان کرد:  آن زمان نیز داعش دولتی وجود داشت که به وسیله سوزاندن با آتش سیگار، صندلی آهنی و قفسه آهنی از هیچ شکنجه ای برای معترضان این رژیم فروگذاری نمی کرد.

حجت السلام احمد زاده، در پایان با اشاره به کمک گسترده مردم برای بازسازی بقاع متبرکه، گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) به حضرت علی (ع) فرمودند: هر کس قبر شما را عمران کند گویا حضرت سلیمان را در ساختن بنای بیت المقدس همراهی کرده است.