کد خبر : 321583

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان رضوي
• مراکز افق در بقاع متبرکه نیشابور راه اندازی می شود
نیشابور، حسن نجم الشریعه/ رئیس اداره اوقاف وامورخیریه نیشابور، گفت: مراکز افق در 17 بقعه متبرکه این شهرستان راه اندازی می شود.
 به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام صادق خلیلی، بیان کرد: به علت فعال بودن بقعه متبرکه امامزادگان عین علی و زین علی علیهما السلام شهر درود، نخستین مرکز "افق" شهرستان در این بقعه متبرکه ایجاد می شود.
 
وی با اشاره به فعالیت مراکز فرهنگی قرآنی دربرخی بقاع متبرکه، افزود:با دستورالعمل جدید سازمان اوقاف این مراکز علاوه بر فعالیت فرهنگی و قرآنی، با اولویت اجتماعی و با نام اختصاری "افق" ادامه فعالیت می دهند.
 
خلیلی، در ادامه گفت: در این طرح با قوت بدنه مردمی، ضمن تأمین افراد نیازمند، از اشتغال افراد و فن آوری و تخصص آنها نیز در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی استفاده می شود. 
 
خلیلی، تصریح کرد: مدیریت موقوفات و بررسی نحوه اجرای نیت موقوفات شهرستان توسط مراکز"افق" صورت می گیرد، و در واقع این مراکز بازوی اجرایی اوقاف و امور خیریه است ودر مساجد و تکایا نیز درصورت ایجاد بسترهای لازم توسط هیئت امنا تشکیل می شود.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نیشابور، این مراکز را در سطح های یک تا سه دسته بندی کرد، و افزود: در صورت رسیدن به سطح یک، امور موقوفات و اجرای نیت واقف به مراکز افق واگذار می شود.
 
وی با اشاره به شناسایی 17 بقعه متبرکه برای اجرای مراکز افق، تصریح کرد: این مجموعه هرهفته یک جلسه درونی وهرماه نیز جلسه ای با حضور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان برای پیگیری امور برگزار می کند. 

شهرستان نیشابور دارای 62بقعه متبرکه است که 12بقعه از این تعداد در بخش زبرخان قراردارد.