کد خبر : 327876

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 13 شهریور 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان رضوي
• صدور حکم قطعی وقفیت قبرستان قدیمی علیه شهرداری قوچان
معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از صدور حکم قطعی وقفیت قبرستان قدیمی شهر قوچان علیه شهرداری قوچان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری گفت: در راستای استیفای حقوق موقوفات و با توجه به اینکه پیگیری انجام شده برای استیفای اراضی موقوفه واقع در مسیرخیابان و ... از شهرداری قوچان به نتیجه ای نرسید تصمیم به طرح و تعقیب موضوع از طریق محاکم قضایی گرفته شد.
 
معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف استان با اشاره به اینکه قسمتی از اراضی موقوفه غلامحسین معروف به قبرستان قدیمی قوچان در مسیر احداث خیابان، آتش نشانی و یک قطعه زمین مجموعا به مساحت 15 هزار مترمربع در تصرف شهرداری بوده است، تصریح کرد: پیگیری جهت استیفای حقوق موقوفه به نتیجه نرسید، لذا جهت احیاء حقوق وقف اقدام به طرح دعوی بر علیه شهرداری برای اثبات وقفیت اراضی گردید.
 
وی افزود: پرونده مذکور در دادگاه بدوی رسیدگی و نهایتا در دادگاه تجدید نظر با توجه به وجود اسناد و مدارک موجود رای به نفع موقوفه مبنی بر اثبات وقفیت صادر گردید و علیرغم فرجام خواهی شهرداری از رای صادره، حکم صادره مورد تایید دیوانعالی کشور نیز قرار گرفت.
 
حجت الاسلام و المسلمین ذاکری گفت: با توجه به حکم قطعی صادره از محاکم، پیگیری لازم برای تحویل اراضی موقوفه و استیفای حقوق موقوفه از شهرداری در حال انجام می باشد.
 
گفتنی است ارزش اراضی مذکور حدود 150 میلیارد ریال برآورد شده است.