کد خبر : 330053

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 17 مهر 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان رضوي
• اعطای کمک ۳۷ میلیون تومانی اوقاف طرقبه به موکب امام رضا
طرقبه، اعظم دوست حصار/ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز گفت: از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان عواید موقوفات محرم در این شهرستان ، ۳۷ میلیون تومان به موکب «اربعین حسینی» ویژه اداره‌کل اوقاف خراسان رضوی در کربلای معلی اعطاء شد.
حجت‌الاسلام حبیب صادقی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز در گفتگو با خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، بیان کرد: در ماه محرم امسال اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز از محل عوائد اجرای نیات موقوفات مرتبط با ماه محرم، مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کمک نقدی به مساجد، هیئت‌های مذهبی، تکایا در برگزاری مراسم‌های عزاداری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) در سطح روستاها و شهرستان طرقبه شاندیز داشته است.
 
وی تصریح کرد: این کمک‌های نقدی در راستای برگزاری مراسم‌های مذهبی همراه با روضه‌خوانی، مداحی، سخنرانی و اطعام در سطح مساجد و حسینیه‌ها و تکایای روستاها و بخش‌های مختلف شهرستان طرقبه شاندیز انجام شده است‌.
 
حجت‌الاسلام صادقی اظهار کرد: در ایام ماه محرم امسال برنامه سرکشی و بازدید از نحوه اجرای نیات موقوفات مرتبط با این ایام انجام شده و در همین راستا حضور در بیش از ۳۰ حسینیه، مسجد و  تکیه که محل اجرای نیات این موقوفات با برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) بودند، از سوی اداره اوقاف و امور خیریه انجام شده که روستاهای زشک، ابرده، ازغد، سرآسیاب و دهبار از جمله این موارد هستند.
 
وی با اشاره به برپایی موکب اربعین حسینی به همت اداره‌کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی در کربلای معلی، گفت: اداره اوقاف طرقبه شاندیز از محل عوائد اجرای نیات موقوفات مرتبط این شهرستان، مبلغ  ۳۷ میلیون تومان به موکب «امام رضا(ع)» ویژه اوقاف خراسان رضوی در کربلای معلی هدیه کرده است.