• امروز پنج شنبه پانزدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

                  امامزادگان روستای اندرخ مشهد را بهتر بشناسیم

امامزادگان روستای اندرخ مشهد را بهتر بشناسیم

مشهد، معلمه‌سادات موسوی/ گنبد سبزی دیده می‌شود که درون را آرامش می‌بخشد و چشم‌ها را می‌شوید.

 سه شنبه 4 شهریور 1393   3584  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، روستای اندرخ مشهد محل آرمیدن سه سلاله پاک رسول اکرم(ص) به نام‌های سیدفتح‌الله(ع)، سیدعمادالدین(ع) و بی‌بی ربابه(ع) است.
این گزارش می‌افزاید: این سه امامزاده عظیم‌شان در یک بقعه مدفون هستند و به استناد شجره‌نامه موجود در بقعه نسب شریف‌شان به امام موسی ابن کاظم(ع) می‌رسد.
 
این گزارش حاکی است: روستای اندرخ با توجه به همجواری با روستای رضوان(بقعه متبرکه امامزاده حاتم(ع))، دره آل، سد کارده و دیگر جاذبه‌های طبیعی زمینه مساعدی در جذب زائر به‌عنوان گردشگر مذهبی دارد، بنابراین با توجه به استقبال زائران ضروری است اعتبارات بیشتری برای ساماندهی این بقعه در نظر گرفته شود.
 
یادآور می‌شود: مردم مهربان و مهمان‌نواز روستای اندرخ ارادت خاصی به این امامزادگان دارند و همواره برکات مادی و معنوی زندگی خود را از وجود مقدس این بقعه متبرکه در منطقه خود می‌دانند.
 
گفتنی است: آستان مقدس سه امامزاده مذکور در روستای نام اندرخ در کیلومتر 33 مشهد مقدس واقع شده است که زائران می‌توانند از دو مسیر شامل جاده کلات در فاصله سه کیلومتری روستای اندرخ و از مسیر پشت آرامگاه فردوسی به فاصله 15 کیلومتر به بقعه مشرف شوند.
 
همچنین مشتاقان زیارت این امامزادگان شریف می‌توانند هر روز صبح تا بعدازظهر از مسیر اتوبوس خواجه‌ ربیع- روستای اندرخ برای رسیدن به این مکان مقدس استفاده کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار