• امروز چهارشنبه ششم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حفظ قرآن یکی از رویا های دوران نوجوانی من بود

حفظ قرآن یکی از رویا های دوران نوجوانی من بود

جغتای، محمد نظری / نخبه قرآنی در رشته حفظ کل قرآن چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم خراسان رضوی گفت: حفظ قرآن یکی از رویاهای دوران نوجوانی من بود و همین هدف سبب شد تا حفظ قرآن کریم را شروع کنم.

 یک شنبه 22 مرداد 1396   321  0      

سعیده جغتایی، نخبه حفظ کل قرآن کریم شهرستان جغتای، در گفتگو باخبرنگار افتخاري روابط عمومي اداره کل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوی گفت: من حفظ قرآن را از شهریور ماه 92 با رفتن به کلاس حفظ قرآن اوقاف که در مسجد امام سجاد (ع) شهرستان جغتای برگزار می شد شروع کردم و در شهریور 95 موفق به حفظ کل قران کریم شدم
 
وی افزود: حفظ قرآن یکی از رویاهای دوران نوجوانی من بود و همین هدف سبب شد تا حفظ قران کریم را شروع کنم.
 
جغتایی ادامه داد: عنایت و توفیق خداوند و دعای مادرم که در قید حیات نیست ولی اثر دعایش را حس می کردم و تلاش ونظمی که در حفظ داشتم باعث شد تا حافظ کل قرآن کریم شوم.

حافظ کل قرآن  در مورد مشوقان  خود افزود:  لطف خداوند و تلاش مربی طرح ملی حفظ ، که در عمل و رفتار مرا تشویق می کردند چون همه حفظ قرآن را دوست دارند پس به حافظان قرآن احترام می گذارند و این خودش یک تشویق است.
 
رتبه برتر شهرستان جغتای در خصوص اثرات حفظ قرآن کریم در زندگی گفت : مادیات در نظرم کمرنگ شده ،و باعث شده زیاده خواه  نباشم ، در زندگی هدفی پیدا کرده ام ودید من نسبت به دنیای اطرافم تغییر کرده و نعمت ها و آفریده های خدا را زیباتر می بینم.
 
جغتایی ادامه داد: من حضور خداوند را بیشتر از قبل در زندگی خود حس می کنم و همسر و فرزندانم به حفظ قرآن علاقه مند شده اند و بهترین الگو من حضرت فاطمه (س) وائمه اطهار (ع) هستند.
 
وی با توصیه به نوجوانان و جوانان گفت: از خداوند متعال بخواهند که توفیق حفظ قرآن وانس گرفتن با این کتاب که به حق یک معجزه است، به آن ها بدهد تا خود و خانواده از این برکت بهره مند شوند.
 
نخبه قرآنی جغتای در پایان گفت: تلاوت و انس با قرآن برای ما یادآوراین است، که خدا بر اعمال ما ناظر است، پس بیشتر مراقب رفتار و اعمالمان خواهیم واگر برنامه های رفتاری قرآن کریم را بیاموزیم و به آن عمل کنیم بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی حل خواهد شد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار