• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات دستگاه

مزایده

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توبه با توسل به اهل بیت،  راه رهایی از عذاب آخرت  است

توبه با توسل به اهل بیت، راه رهایی از عذاب آخرت است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مراسم دعای ندبه مهدیه امام خامنه ای (مدظله العالی)، گفت: در دنیایی که انسان هر روز گناه می کند توبه با توسل به اهل بیت (ع) تنها راهی است که او را از عذاب نجات می دهد.

 جمعه 19 مرداد 1397   51  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی؛ آیت الله حسن ممدوحی در مراسم پرفیض دعای ندبه که صبح امروز در مهدیه امام خامنه ای (مدظله العالی) برگزار شد؛ با اشاره به نعمت های بیشمار خداوند متعال؛ اظهار کرد: نعمت، رحمت و فعل خداوند بسیار وسیع است و قابل اندازه گیری نیست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: اما از عجایب است که انسان را سوگلی این خلقت و زبده کل قرار داده است.

وی با اشاره به آیه ای در قران کریم که چگونگی خلقت انسان را توضیح می دهد؛ عنوان کرد: در این آیه به یک باره کلام خدا اوج می گیرد و می فرماید: "فتبارک الله احسن الخالقین."

آیت الله ممدوحی با بیان اینکه آفرینش انسان از خاک معجزه ای شگرف است؛ ادامه داد: از این بهتر دستگاه آفرینش معجزه ای ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: خداوند متعال انسان را آفریده اما جایگاه واقعی او در این دنیا نیست بلکه چند صباحی زندگی می کند تا توشه ای برای دنیای دیگر آماده کند.

وی توسل، توکل و توجه به اهل بیت (ع) را راه توبه برای انسان دانست و گفت: در دنیایی که انسان چند روز میهمان است و در هر روز آن گناه می کند این تنها راهی است که او را از عذاب نجات می دهد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار