• امروز چهارشنبه هجدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نیشابور میزبان استعدادهای درخشان قرآنی

نیشابور میزبان استعدادهای درخشان قرآنی

نیشابور، حسن نجم الشریعه / نیشابور میزبان 215 نخبه قرآنی نوجوان در منطقه شمال شرق می شود.

 یک شنبه 11 شهریور 1397   394  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه خراسان رضوی،215 نخبه نوجوان قرآنی در گارگاه های آموزشی محفل معنوی انس با قرآن و برنامه های فرهنگی و تفریحی با همکاری اداره اوقاف وامورخیریه، سازمان دارالقران کریم، تبلیغات اسلامی، تیپ 21 امام رضا(ع)، آموزش وپرورش، شهرداری و موسسه قرآنی سلسله الذهب نیشابور شرکت می کنند.

این اردوی پنج روزه از هفتم تا یازدهم شهریور در اردوگاه فرهنگی تربیتی باغرود نیشابور برگزار می شود و نخبه های قرآنی از منطقه شمال شرق کشور؛ استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان و سیستان و بلوچستان در این اردو شرکت می کنند.

محسن یاراحمدی، مسئول طرح استعدادهای درخشان قرآنی کشور سازمان دارالقرآن الکریم از دو تغییر عمده در این اردو نسبت به سال های گذشته خبر داد و گفت: در سال‌های قبل تنها منتخبی از تعداد ۱۳۰۵ نفر استعداد های درخشان قرآنی کشوربه اردوهای منطقه‌ای دعوت می‌شدند که امسال تمامی این استعدادها با طرح منطقه بندی در اردوها شرکت خواهند کرد.

وی افزود: در سال های گذشته در زمینه آموزشی از اساتید طرح که در استان‌ها بودند، استفاده می‌کردیم اما امسال برای تقویت بحث آموزشی استعدادهای قرآنی، اساتید به صورت متمرکز از تهران اعزام می‌شوند، البته برخی از اساتید قرآنی در مناطق مختلف کشور که مورد تأیید هستند نیز استفاده می‌شود.

محسن یاراحمدی تصریح کرد: طرح استعدادهای درخشان قرآنی امسال در شش منطقه کشور شامل منطقه شمال شرق(استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان و سیستان و بلوچستان) به میزبانی نیشابور، منطقه شمال غرب(استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و زنجان) به میزبانی تبریز، منطقه غرب کشور(استان‌های کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان مرکزی و همدان) به میزبانی همدان برگزار می شود.

وی ادامه داد: در منطقه مرکزی(استان‌های کرمان، یزد، اصفهان و چهار محال و بختیاری) به میزبانی یزد، منطقه جنوب(استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد) به میزبانی میزبانی کهگیلویه و منطقه شمال(استان‌های تهران، قم، قزوین، البرز و سمنان) در تهران میزبان این نخبه های قرآنی هستند.

یاراحمدی افزود: امسال چون سال آخر این اردوها با رویکرد قرائت تقلیدی است، جنبه آموزشی دوره به صورت جدی ‌تر و با نظارت بیشتری اجرا خواهد شد و امیدوار هستیم تا نیمی از این تعداد، به مقطع بالاتر یعنی تطبیق‌خوانی راه پیدا کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار