• امروز جمعه سوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امروز اردوگاه سیدالشهدا، اردوگاه حمایت ناصحانه از نظام جمهوری اسلامی ایران است

امروز اردوگاه سیدالشهدا، اردوگاه حمایت ناصحانه از نظام جمهوری اسلامی ایران است

عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری در مراسم پرفیض دعای ندبه در مهدیه امام خامنه ای(مدظله العالی) مشهد مقدس گفت: اردوگاه سالار شهیدان در هر زمانی برپاست و امروز اردوگاه سیدالشهدا(ع)، اردوگاه حمایت ناصحانه از نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 جمعه 23 شهریور 1397   70  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، آیت الله خاتمی، عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری در مراسم دعای پر فیض ندبه که همزمان با اولین جمعه ماه محرم در مهدیه امام خامنه ای (مد ظله العالی) اوقاف برگزار شد، بیان کرد: دعای ندبه دعای بیعت با حضرت ولی عصر(عج) است.

وی با اشاره به جمله «زندگی عقیده است و جهاد» بیان کرد: این جمله به حضرت سید الشهدا(ع) نسبت داده شده که سند تاریخی ندارد و از نظر محتوایی درست نیست .
 
وی با بیان اینکه مذهب رسمی ژاپن، پیشرفته ترین و صنعتی ترین کشور جهان بت پرستی است، گفت: هر عقیده و جهادی زندگی نیست و برخی عقیده ها مرگ است.
 
آیت الله خاتمی اظهار کرد: اگر عقیده حق باشد جهاد در راه عقیده حق، زندگی است و سالار شهیدان جهاد این چنین داشتند.
 
عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت:جمله کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا هم کلام امام معصوم نیست اما جمله کاملا صحیح و قابل دفاعی است.
 
وی افزود: نهضت حضرت سید الشهدا(ع) از مدینه شروع و پس از مکه، کوفه، کربلا و شام به مدینه ختم شد اما هیچ محدودیت جغرافیایی ندارد.

آیت الله خاتمی، با بیان اینکه این نهضت محدوده تاریخی ندارد و مختص سال 61 هجری نیست، تصریح کرد: اردوگاه سید الشهدا(ع) در هر زمانی برپاست آن چنان که اردوگاه یزیدیان برپاست و این جنگ بین حق و باطل تا قیامت ادامه دارد.

وی با اشاره به جمله کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا، گفت: برای حسینی ماندن باید در هر دوره ای در این اردوگاه ماند و وظیفه داریم از این نظام و حکومت دینی که پرچم سید الشهدا(ع) را بالا برده حمایت کنیم.

عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری، تاکید کرد: امروز اردوگاه سالار شهیدان اردوگاه حمایت ناصحانه از نظام جمهوری اسلامی ایران است و باید با دیدن خوبی ها و نقد ناصحانه بدی ها، همه در جهت یافتن راه درست تلاش کنیم.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه از سیاست های ثابت اهل بیت(ع) زنده نگه داشتن پرچم عزای حسینی است، تصریح کرد: اهل بیت(ع) با تشویق به زیارت ابا عبدالله(ع) وبیان فضیلت هزار حج و هزار عمره برای زیارت سید الشهدا(ع)، این پرچم را به اهتزاز درآوردند.

وی با بیان اینکه زبان هنر زبان تاثیر گذار است، افزود: کسی که هنر خود را خرج ابا عبدالله(ع) کند و یا یک بیت شعر برای امام حسین(ع) بگوید خداوند خانه ای در بهشت برایش بنا می کند.

آیت الله خاتمی، بیان کرد: گریه بلند در هر مصیبتی جز مصیبت امام حسین(ع) مکروه است، و کسی که در مجلس سالار شهیدان بگرید و بگریاند بهشت بر او واجب می شود.

وی با اشاره به روایتی از رسول اکرم(ص) که فرمودند: «در دنیا به دنبال بوستان های بهشت باشید و هر کجا یافتید از آن استفاده کنید»، اظهار کرد: مجالس مومنان و مجالس ذکر و یاد خدا مصداق بوستان بهشت است که این دو ویژگی در مجالس سالار شهیدان وجود دارد.

عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: سجده بر تربت سالار شهیدان از سجده بر سنگ کعبه افضل است که سجده بر این تربت حجاب های هفتگانه را می شکافد و دعا را به آسمان می برد.


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار