• امروز یک شنبه چهارم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجرای مراسم تعزیه داری و اطعام از محل عواید موقوفات بخش سلامی خواف

اجرای مراسم تعزیه داری و اطعام از محل عواید موقوفات بخش سلامی خواف

خواف، رحیم علیزاده/ موقوفات روستای فدک بخش سلامی خواف با نیت تعزیه داری و اطعام در دهه اول ماه محرم اجرای نیت می شود.

 یک شنبه 25 شهریور 1397   81  0      

حجت الاسلام هادی حسین آبادی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه خواف در گفتگو با خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی، گفت: از محل عواید موقوفات روستای فدک بخش سلامی شهرستان خواف اطعام و تعزیه داری از دهه اول ماه محرم در این روستا برپا شده است.

‌وی افزود: از جمله واقفان این موقوفه سید حیدر حسینی،سید قاسم خادمی،ام فروء مدنی،بیگم خانم(ملاحسنعلی) ملا محمد سبزواری(ملا حسنعلی)،غلامعلی و قربانعلی قلندری و میرمطلب هاشمی را می توان نام برد.

حجت الاسلام حسین آبادی عمل به نیات واقفان را ترویج عملی سنت حسنه وقف به عنوان احسانی ماندگار در جامعه برشمرد و افزود: بیشترین نوع نیت موقوفات فدک تعزیه داری و اطعام در ماه محرم می باشد.

وی با اشاره به ثبت موقوفات روستای فدک در سامانه جامع موقوفات، افزود: اجرای مراسم تعزیه داری و اطعام از محل عواید موقوفات این روستا اولین بار است که توسط اداره اوقاف شهرستان خواف و همزمان با شروع دهه اول ماه محرم اجرا می شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه خواف نوع کاربری رقبات موقوفات روستای فدک بخش سلامی را زراعی اعلام کرد و گفت: بیشترین درآمد موقوفات مربوط به موقوفه سید حیدر حسینی با ۱۲ ساعت آب و اراضی و موقوفه سید قاسم خادمی با ۲ ساعت آب و اراضی می باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار