• امروز سه شنبه بیستم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات دستگاه

مزایده

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خدمت‌رسانی ۱۶۵ موکب به زائران حرم رضوی

خدمت‌رسانی ۱۶۵ موکب به زائران حرم رضوی

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف از خدمت‌رسانی ۱۶۵ موکب به زائران حرم رضوی در دهه آخر ماه صفر خبر داد.

 دوشنبه 30 مهر 1397   49  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، نشست هماهنگی پنج استان شرقی ویژه خدمت‌رسانی به زائران پیاده رضوی در دهه آخر ماه صفر با حضور استاندار و معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی و  مدیران کل سازمان تبلیغات و اوقاف استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان و گلستان در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
 
در این مراسم حجت‌الاسلام محمد نوروزپور؛مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه، اظهار کرد: برپایی ایستگاه‌هایی با محوریت حضور و مشارکت مردم در خدمت‌رسانی به زائران رضوی برنامه‌ریزی شده و حدود ۹۰۰ خادم در این ایستگاه‌ها به مردم خدمات ارائه می‌دهند.
 
وی با اشاره به اینکه ۱۶۵ موکب برای خدمت‌رسانی به این زائران در پنج استان برپا می‌شود، افزود: این خادمان اعضای هیات امنای بقاع و اماکن متبرکه و خیران و سایر گروه‌های مردمی هستند و هزینه‌ای که برای ارائه خدمات این ایستگاه‌های صلواتی از محل کمکهای مردمی برآورد شده مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان است.
 
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف تاکید کرد: عمده این هزینه توسط خیرین و بخشی هم از محل موقوفات مرتبط تامین می‌شود.
 
حجت‌الاسلام نوروزپور ادامه داد: ۱۵۶ هزار پُرس غذای گرم در این پنج استان در قالب این ایستگاه‌ها و موکب‌ها در اختیار زائران قرار می‌گیرد و ظرفیت اقامتی ۱۷۳ هزار نفر در این محلها پیش‌بینی شده است.
 
وی با اشاره به اینکه ۱۰ ایستگاه سلامت و ۱۴ نانوایی سیار هم در طول مسیرها راه‌اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی ۱۸۱ مُبلغ و مُبلغه در این ایستگاه‌ها به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند و ۴۴ هزار بسته فرهنگی هم تدارک دیده شده که در اختیار زائران رضوی قرار می‌گیرد.
 
در ادامه نشست حجت‌الاسلام علی دارابی؛ معاون امور مجلس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در خراسان رضوی هم تمهیداتی اندیشیده که حدود یک هزار مُبلغ و مُبلغه را طی مسیرهای منتهی به مشهد همراه زائران باشند.
 
وی یادآور شد: دوره‌های آموزشی ویژه‌ای هم برای این مُبلغان در مشهد برگزار شد تا نسبت به سنتها و رسوم و حساسیتهای این زائران از قومیتها و گروه‌های مختلف مذهبی آشنا شده و در حوزه ترویج سیره و فرهنگ رضوی و ارائه خدمات فرهنگی و ارتقاء سطح معنوی این سفر گام موثری بردارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار