• امروز چهارشنبه چهارم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

از ابتدای سال 97تاکنون 200 وقف جدید در خراسان رضوی به ثبت رسیده است

از ابتدای سال 97تاکنون 200 وقف جدید در خراسان رضوی به ثبت رسیده است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در نشست خبری «دهه وقف»، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 200 وقف جدید به ثبت رسیده که بیشترین وقف مربوط به مساجد، نیات مذهبی و اجتماعی است.

 دوشنبه 14 آبان 1397   66  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی؛ حجت الاسلام محمد احمدزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، در نشست خبری که با موضوع دهه وقف برگزار شد؛ ضمن ارائه گزارشی از مجموع فعالیت های اوقاف استان، بیان کرد:  از 15 تا 24 آبان ماه به عنوان دهه وقف با عناوین مختلف نامگذاری شده است.
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، بیان کرد: به همین مناسبت 66 نشست علمی تخصصی وقف در شهرستان های استان با حضور روحانیون، بازاریان، نخبگان و ... برگزار و 23 ایستگاه با عنوان "همه واقف باشیم" برای سومین سال فعالیت خواهد کرد.
 
وی با بیان اینکه همایش یاوران وقف در دو سطح استانی و شهرستانی با هدف تجلیل از اصحاب وقف و بقاع متبرکه برگزار می شود؛ گفت: همایش استانی 21 آبان ماه در تالار همایش های نور و همایش شهرستانی در تمام شهرستان های دارای بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.
 
وی اظهار کرد: در همین راستا از 40 روحانی، خیران بقعه، متولیان، پژوهشگران، اصحاب رسانه، مدیران موقوفه و کارکنان دستگاه ها در همایش استانی تجلیل خواهد شد.
 
حجت الاسلام احمدزاده، با بیان اینکه سال گذشته 285 وقف جدید ثبت شده ، که 26 وقف مربوط به دهه وقف بوده است، اظهار کرد: از ابتدای سال 97 تاکنون 200 وقف جدید به ثبت رسیده که بیشترین وقف مربوط به مساجد، نیات مذهبی و اجتماعی است.
 
وی با بیان اینکه قریب به 10 درصد وقف کشور مربوط به این استان است؛ گفت: 24 هزار و 924 موقوفه در سامانه جامع موقوفات کشور برای خراسان رضوی ثبت شده که این موقوفات غیر از موقوفات آستان قدس رضوی می باشد.
 
وی با اشاره به بازدید رایگان از موزه تخصصی وقف در دهه وقف، بیان کرد: در این راستا ستاد خبری دهه وقف اخبار واطلاعات دهه وقف را ارسال خواهد کرد و 15 نمایشگاه دهه وقف در شهرستان ها و یک نمایشگاه استانی در مشهد برگزار می شود.
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، اظهار کرد: مستندی با موضوع وقف در این دهه رونمایی و 12 پروژه عمرانی کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد.
 
وی برگزاری مراسم رحلت پیامبر اکرم (ص) در 81 بقعه متبرکه، اجتماع لبیک یا رسول الله(ص) در 28 بقعه متبرکه، مراسم شهادت امام رضا (ع) در 70 بقعه متبرکه، قرائت زیارت از راه دور پیامبر اکرم (ص) در 45 بقعه متبرکه، برپایی 16 خیمه معرفت در بقاع شاخص با حضور 236 مبلغ مذهبی را از جمله برنامه های دهه آخر صفر و دهه وقف عنوان کرد و افزود: این برنامه ها با عنوان «قدم های آسمانی تا امام مهربانی» اجرا می شود.
 
وی بیان کرد: 65 ایستگاه در بقاع متبرکه، حسینیه ها ،مساجد و در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس با ارائه خدمات مختلف فرهنگی و رفاهی از جمله کمک های اولیه، وسایل گرمایشی، دارو، سجاده، جوراب و ... فعالیت خواهند کرد.
 
حجت الاسلام احمدزاده، اظهار کرد: آلبوم صوتی ویژه دهه آخر صفر، 30 هزار قلم محصولات فرهنگی، 30 هزار لوح فشرده ، 10 هزار نقشه ایستگاه های خدمت رسانی در این ایام تدارک دیده شده است.
 
وی در پایان تصریح کرد: 454 مکان در خدمت اسکان زائران با ظرفیت 40 هزار نفر در شب پیش بینی شده و 120 هزار بطری آب معدنی نیز در بین زائران پیاده حرم رضوی، توزیع می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار