• امروز سه شنبه بیست و پنجم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طبیعت وقف جاودانگی است

طبیعت وقف جاودانگی است

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در همایش استانی یاوران وقف مشهد، گفت: وقف به عنوان صدقه جاریه و جاوید مطرح شده است که منافعش ادامه دارد.

 دوشنبه 21 آبان 1397   71  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی؛ آیت الله مروارید، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان و نماینده آیت‌الله سیدعلی سیستانی در مشهد، در همایش استانی یاوران وقف با اشاره به اینکه تاکید فراوانی درباره وقف و این عمل اسلامی شده، بیان کرد: وقف به عنوان صدقه جاریه مطرح شده، صدقه ای که زنده و جاوید است و منافعش ادامه دارد.
 
وی با اشاره به فضیلت صدقه دادن در روایات متعدد افزود: در کتاب وسائل الشیعه آمده فردی که از دنیا می رود عملش قطع می شود به جز سه چیز که پس از مرگ به انسان فایده می رساند، اول صدقه ای است که فرد در زمان حیاتش اجرا کرده و بعد از مرگش جریان پیدا می کند که مصداق آن وقف است.
 
آیت الله مروارید، افزود: دوم سنت و روش حسنه ای است که در زمان حیاتش به جا می گذارد مانند تاسیس قرض الحسنه و سوم فرزند صالحی که برای او دعا می کند.
 
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: فردی که صدقه ای را می دهد منافعی که از اولین وقف عارض می شود به روحش می رسد.
 
وی با بیان اینکه در اسلام به وقف اهتمام داده شده ، افزود: خانه کعبه، مسجدالحرام، حسینیه ها، مساجد، موسسات خیریه، مدارس و ... نمونه هایی از وقف هستند که تا ابد باقی می مانند و خدمات زیادی را ارائه می دهند.
 
آیت الله مروارید اظهار کرد: کسانی که در ابقا و مدیریت وقف فعالیت و تلاش دارند، در ثواب وقف و واقف شریک هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار