• امروز سه شنبه بیست و پنجم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بیش از 90 درصد مراکز درمانی وقف امور خیریه هستند

بیش از 90 درصد مراکز درمانی وقف امور خیریه هستند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در همایش یاوران وقف مشهد، گفت: بیش از 90 درصد مراکز درمانی از جمله درمانگاه ها و بیمارستان ها وقف امور خیریه هستند.

 سه شنبه 22 آبان 1397   84  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی؛ حجت الاسلام احمدزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، در همایش استانی یاوران وقف با گرامیداشت یاد و خاطره واقفان؛ بیان کرد: وقف در اسلام از جایگاه بلند و رفیعی برخوردار است و یکی از بهترین سنت های خیر و نمونه اعلای باقیات صالحات می باشد.
 
وی افزود: سنت حسنه وقف یکی از مصادیق بارز احسان و نیکوکاری است که انسان با بهره گیری از تعالیم انبیا آن را از دیرباز بنیان نهاده است.
 
احمد زاده، بیان کرد: امروز جامعه نیازمند آن است که با فرهنگ سازی این سنت را بیش از گذشته ترویج پیدا کند و با احیای آن بسیاری از مشکلات رفع شود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: به برکت وقف و خدماتی که این سنت حسنه به مردم ارائه کرده، تاکنون حدود شش هزار مسجد و حسینیه در استان وقف شده است.
 
وی افزود: بیش از 90 درصد مراکز درمانی از جمله درمانگاه ها و بیمارستان ها وقف امور خیریه هستند.
 
مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، با اشاره به خدمت رسانی دهه آخر صفر با عنوان «قدم های آسمانی تا امام مهربانی»؛ گفت: در این ایام 45 هزار اسکان برای زائران پیاده صورت گرفته است.
 
حجت الاسلام احمدزاده بیان کرد: پذیرایی از زائران پیاده امام رضا(ع)، در 65 ایستگاه صورت گرفته که از محل موقوفات مرتبط تامین شده است.
 
وی با اشاره به موقوفه عبدالله رضوی؛ گفت: مرحوم عبدالله رضوی بزرگترین واقف در حوزه بهداشتی و درمانی در استان می باشد،که به 15 هزار بیمار نیازمند خدمات درمانی رایگان ارائه کرده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار