• امروز جمعه سوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ضرورت وقف با نیت ترویج فرهنگ تشیع

ضرورت وقف با نیت ترویج فرهنگ تشیع

سبزوار، اکرم سادات مهرآبادی/ امام جمعه سبزوار،در همایش یاوران وقف این شهرستان، گفت: جهت بهره برداری بیشتر از موقوفات در راستای رفع نیازمندی های روز جامعه، آن را با عنوان ترویج فرهنگ تشیع وقف کنیم.

 پنج شنبه 24 آبان 1397   56  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام مقیسه، امام‌جمعه سبزوار در همایش تجلیل از یاوران وقف در بارگاه ملکوتی امامزاده شعیب(ع) با تاکید بر لزوم گسترش و ترویج فرهنگ وقف در کشور، بیان داشت: مساله وقف در احادیث، روایات، آیات و در عمل و سیره ائمه(ع) بسیار دیده شده و ائمه اطهار (ع) نسبت به این موضوع حساسیت داشته اند.
 
امام جمعه سبزوار، تصریح کرد: نفس مساله وقف این است که وقتی انسان یک چیزی را وقف می کند، به تعبیر قرآن و روایات مهر ابدیت به آن می زند و انسان هم خودش هم مالش فانی است که با عمل وقف ماندگار می شود.
 
حجت الاسلام مقیسه، اظهار کرد: مشکلات زیادی در کشور وجود دارد و واقفان و خیرین نیک اندیش با هدف کمک به مردم می توانند اموالی را وقف کنند.
 
وی با بیان اینکه جهت بهره برداری بیشتر از موقوفات در راستای رفع نیازمندی های روز جامعه، آن را با عنوان ترویج فرهنگ تشیع وقف کنیم، بیان کرد: این نیت کمک به محرومان، مبلغین، عزاداری ها، ماه رمضان، مناسبت ها و مجالس مذهبی، ساخت و ساز های علمی، اشتغالزایی و....که به دین مبین اسلام مرتبط می شود را در بر می گیرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار