• امروز جمعه سوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پنج هزار رقبه موقوفه در بازسازی بافت فرسوده مشهد تبدیل به احسن شدند

پنج هزار رقبه موقوفه در بازسازی بافت فرسوده مشهد تبدیل به احسن شدند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد گفت: در چارچوب بازسازی بافت فرسوده این شهر به ویژه اطراف حرم مطهر امام رضا(ع) پنج هزار رقبه از موقوفات تبدیل به احسن شده و نیت واقف در جای دیگری به اجرا درآمد.

 جمعه 25 آبان 1397   58  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد صفرپور، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد، با اشاره به اینکه پنج هزار رقبه در بازسازی بافت فرسوده مشهد تبدیل به احسن شدند، گفت: این رقبه ها که با مساحت های متفاوت در مسیر بازسازی و توسعه شهری قرار گرفته بودند، تخریب شدند. 
 
وی افزود: همه رقبه ها با اخذ مجوز شرعی از نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی طی مراحل قانونی و طبق نیت واقف با مکانهایی دیگر در اطراف شهر مشهد یا داخل آن جایگزین شده اند.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد گفت: هر یک از رقبه های موقوفات که در مسیر بازسازی یا پروژه های توسعه شهری قرار گرفته اما جزو آثار تاریخی به شمار می رفتند حفظ شده اند.
 
وی در ادامه گفت: هزار و 700 موقوفه با 10 هزار رقبه زیر نظر اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد قرار دارند که مهمترین آنها رقبه های موقوفه عبدالله رضوی، موقوفه حکاک و مدرسه نواب میرزا عبدالله صالح هستند.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار