• امروز جمعه سوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سازمان اوقاف و امور خیریه بزرگترین سازمان مردم نهاد در کشور است

سازمان اوقاف و امور خیریه بزرگترین سازمان مردم نهاد در کشور است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه بزرگترین سازمان مردم نهاد در کشور است که قرآن کریم، امام زادگان و موقوفات سه محور اصلی فعالیت های این سازمان هستند.

 جمعه 25 آبان 1397   70  0      

به گزارش خبرنگار روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد احمدزاده، مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مشهد در جوار حرم مطهر رضوی با بیان اینکه بقاع متبرکه هم چون ستارگانی برمدار خورشید آسمان امامت قرار گرفه اند، گفت: 304 بقعه متبرکه در استان وجود دارد، که با خدمت رسانی هزار و 100 هیات امنا و بیش از 5 هزار خادم افتخاری و فصلی، این بقاع متبرکه سالانه پذیرای بیش از 19 میلیون زائر می باشد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، افزود: 20 هزار و 212 موقوفه متصرفی در استان با مدیریت مستقیم اوقاف، 2 هزارو 237 موقوفه به صورت غیر متصرفی با مدیریت متولیان موقوفات و  120 موقوفه در استان با مدیریت مشترک سازمان اوقاف و متولیان موقوفه اداره می شوند.

وی با اشاره به اینکه نحوه اداره کردن موقوفه را خود واقف تعیین می کند، گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه بزرگترین سازمان مردم نهاد در کشور است که قرآن کریم، امامزادگان و موقوفات سه محور اصلی فعالیت های این سازمان هستند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه برگزاری مسابقات قرآنی، تشکیل محافل انس با قرآن کریم و اجرای طرح تربیت حافظان قران کریم 3 حوزه فعالیت های قرآنی اداره کل اوقاف خراسان رضوی هستند، گفت: اقدامات انجام شده در این حوزه شامل برگزاری مسابقات قرآن کریم مقطع سنی شکوفه ها، حمایت از برگزاری مسابقات دانش آموزی استان، برگزاری دوره های آموزشی و مهارت افزایی برای ارتقای سطح کیفی داوران و متسابقان و کسب 20 رتبه بین المللی است.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده با بیان اینکه سالانه بیش از ۱۰۰ محفل قرآن کریم به صورت بین المللی به ویژه در ماه مبارک رمضان برپا می شود، اظهار کرد: طرح تربیت حافظان قرآن کریم از طرح های مورد سفارش رهبری است و اداره اوقاف از سال 91 تلاش کرد تا اهم اقدامات را در این حوزه انجام هد.
 
وی در پایان گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه، در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) برای تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی کشور اقدامات متنوعی را در طول سال با رویکرد فرهنگی و خدماتی انجام داده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار