• امروز جمعه سوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خراسان رضوی دومین استان کشور در حوزه موقوفات درمانی است

خراسان رضوی دومین استان کشور در حوزه موقوفات درمانی است

طرقبه، اعظم دوست حصار/ معاون اوقافی حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف بیان کرد: خراسان رضوی دومین استان کشور در حوزه موقوفات درمانی و از استان های موفق در عرصه های جدید وقف به ویژه "وقف مشارکتی" است.

 یک شنبه 27 آبان 1397   112  0      

حسنی نیا، معاون اوقافی حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگو با خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: بیش از یک سوم موقوفات کشور از گذشته تاکنون در حوزه سلامت و درمان است و خراسان رضوی دومین استان کشور در حوزه موقوفات درمانی و از استان های موفق در ابتکارات و عرصه های جدید وقف به ویژه وقف مشارکتی می باشد.

وی تاکید کرد: درمانگاه ها و بیمارستان های خیریه زیادی در سطح کشور وجود دارد که نشان دهنده توجه خاص واقفان خیراندیش و نشان از سطح وسیع تفکرات آنان دارد.

حسنی نیا تصریح کرد: امروزه بیشترین موقوفات و خیریه های کشور به طور مستقیم و غیر مستقیم در حوزه سلامت، درمان و بیماری های خاص است که در زمینه کمک به بیماران، احداث بیمارستان، درمانگاه ها و خیریه ها فعال هستند.

وی با اشاره به بزرگترین بیمارستان وقفی در شیراز اظهار کرد: بیمارستان نمازی شیراز با داشتن پزشکان متخصص و فوق تخصصی روزانه به ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر مراجعه کننده از داخل و خارج کشور خدمات ارائه می دهد و از مراکز و درمانگاه های موقوفی خراسان رضوی که به بیماران نیازمند خدمات دهی دارد می توان درمانگاه موقوفه" عبدالله رضوی" را نام برد.

معاون اوقافی حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف افزود: خراسان رضوی از استان های موفق در عرصه های جدید وقف به ویژه وقف مشارکتی است که موقوفه جمعی" مهرفاطمی" مشهد از نمونه های شاخص آن است.

وی اظهار کرد: وقف و موقوفات فقط به اوقاف تعلق ندارد بلکه سازمان اوقاف یکی از مدیران وقف است، خیلی از مردم وقف هایی انجام می دهند که مدیریت و متولی آن خود یا فرزندان شان هستند ولی در عین حال به مردم هم ارائه خدمات دارند و باید گفتمانی در بین مردم ایجاد شود که فرهنگ وقف و نیکوکاری نهادینه شود، که این امر سبب حل بخش وسیعی از مشکلات کنونی جامعه خواهد شد.

حسنی نیا تصریح کرد: اگر در هر محله، خیابان شهر و روستا افرادی که تمکن مالی دارند با ارائه خدمات به افراد نیازمند از آنان حمایت کنند در حقیقت نوعی از وقف را انجام داده اند که در سطح جامعه نتایج بسیار خوبی را به دنبال خواهد داشت.

معاون اوقافی حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف در پایان با اشاره به دیوار "مهربانی ها" که نوعی وقف به شکل جدید است گفت: تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف باید بیشتر و پر رنگ تر باشد تا شکل، نوع جدید و ابتکارات در این زمینه بیشتر شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار