• امروز سه شنبه بیستم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات دستگاه

مزایده

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امامزاده ها در طول زمان مکتب اهل بیت را نشر می دادند

امامزاده ها در طول زمان مکتب اهل بیت را نشر می دادند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امامزاده ها در طول زمان مکتب اهل بیت(ع) را نشر می دادند.

 یک شنبه 27 آبان 1397   22  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی؛ آیت الله رضا استادی در اختتامیه کنگره ملی غیاث الدین محمد(ع) که در گنبد خشتی مشهد برگزار شد؛ بیان کرد: مرحوم محدث قمی در یکی از کتاب های خود در مورد امامزادگان ذکر کرده و این امامزاده را با 16 یا 18 واسطه به امام موسی کاظم(ع) نسبت داده است.
 
وی افزود: حمزه یکی از فرزندان امام موسی کاظم(ع) و قاسم فرزند حمزه، و محمد فرزند قاسم جد امامزاده غیاث الدین محمد(ع) بوده است.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه برای شجرنامه واسطه ها باید معقول باشد؛ اظهار کرد: علاوه بر شجرنامه سنگ قبر این امامزاده جای هیچ شکی را نگذاشته است.
 
آیت الله استادی امامزاده ها مورد احترام دانست و گفت: تمام مکان هایی که امامزاده ها در آن مدفون هستند به دلیل نماز خواندن و عبادت بسیاری از مردن در آنجا این اماکن مقدس می باشد.
 
وی با بیان اینکه امامزاده غیاث الدین نقیب بوده اند؛ افزود: امامزاده ها در طول زمان مکتب اهل بیت(ع) را نشر می دادند.
 
آیت الله استادی، با اشاره به سلسله صفویه بیان کرد: صفویه که خود را از سادات و سلسله خود را با این امامزاده می دانستند خدمت بسیار به شیعه و اهل بیت(ع) کرده اند.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: شاه عباس اول پیاده به مشهد مقدس سفر و با این پباده آمدن تبلیغ بسیار وسیعی در مورد اسلام کرد.
 
وی اظهار کرد: شاه سلیمان صفوی نیز بقعه امامزاده غیاث الدین(ع) را ساخته وتعمیر کرده و با سفر به مشهد دستور داد تا قبه امام رضا(ع) را نیز تعمیر کنند.
 
آیت الله استادی، با بیان اینکه امامزادگان بسیار مورد توجه بزرگان بوده است؛ گفت: برخی از علمای بزرگ از این امامزاده ها حاجت گرفته اند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار