• امروز چهارشنبه چهارم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجرای طرح ملی«بشارت ۱۴۵۲» در خراسان رضوی

اجرای طرح ملی«بشارت ۱۴۵۲» در خراسان رضوی

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: طرح ملی حفظ قرآن کریم "بشارت 1452"با محوریت جزء 30 قرآن کریم و با اهدای بیش از 35 هزار جایزه در حال برگزاری است.

 چهارشنبه 7 آذر 1397   391  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، جعفر حسینی، رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، بیان کرد: یکی از رسالت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه ترویج فرهنگ غنی قرآن کریم با اجرای فعالیت های قرآنی در جامعه است.
 
وی افزود: با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در سطح کشور، طرح تربیت حافظان قرآن از سال 91 اجرا می شود و متقاضیان پایان هر سال با شرکت در آزمون سراسری و قبولی گواهینامه دریافت می کنند.
 
حسینی تصریح کرد: امسال با ورود دستگاه های مرتبط فرهنگی همچون ، اداره کل ارشاد، تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه طرح ملی بشارت 1452 به صورت مشترک و با کیفیت بیشتری انجام می شود.
 
وی در ادامه گفت: در این طرح تمام دستگاه‌های اجرایی به صورت واحد کار می‌کنند و طرح در سه بخش حفظ سوره ناس تا سوره زلزال، حفظ سوره طارق تا بینه و حفظ سوره نباء تا بروج انجام می‌شود.
 
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی با تأکید بر اینکه دوره های این طرح در بازه زمانی 9 ماهه برگزار می شود، اظهار کرد: علاقمندان بعد از ثبت نام باید در فصل تابستان سوره ناس تا سوره زلزال، در فصل پاییز سوره طارق تا بینه و در فصل زمستان سوره نباء تا بروج را حفظ کنند.
 
حسینی با بیان اینکه تمام اقشار جامعه می‌توانند در این طرح ثبت‌نام و هیچ محدودیتی وجود ندارد، اظهار کرد: علاقمندان در خراسان رضوی می‌توانند به مراجعه به سایت beshaarat.ir در این طرح ملی ثبت نام کنند.
 
وی با بیان اینکه آزمون پایانی اعطای مدرک نیز روز ۹ اسفندماه امسال به صورت کشوری برگزار می‌شود، گفت: در این طرح تعداد ۳۵ هزار جایزه به ارزش مبلغ 30 میلیارد ریال پیش‌بینی شده که شامل کمک هزینه خرید ۱۰ خودروی داخلی و ملی، ۳ هزار و ۳۵۶ کمک هزینه زیارتی، ۲ هزار و ۴۴۲ جایزه نقدی و ۳۰ هزار جایزه فرهنگی است.
 
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی افزود: به تناسب افراد آزمون طرح بشارت 1452 به صورت شفاهی و کتبی برگزار و ثبت نام این طرح نیز در آذر ماه سال جاری است.
 
حسینی با بیان اینکه حفظ جز 30 قرآن کریم دروازه و باب تشرف به حفظ قرآن شناخته می شود، گفت: این طرح ملی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
 
وی در ادامه گفت: در ویژه برنامه زنده «بشارت 1452» که همه روزه از ساعت 18 به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود، قرعه‌کشی روزانه صورت می‌گیرد و 3 هدیه یک میلیون ریالی به شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود.
 
حسینی بیان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در مسابقه تا ساعت 24 همان روز مهلت دارند تا جواب مسابقه را به سامانه 300001452 پیامک کنند.

اسامی برندگان در پایگاه اطلاع‌رسانی به نشانی besharat.irib.ir و همچنین در کانال سروش به نشانی qtvirib اعلام می شود.
 
گفتنی است اپلیکیشن بشارت 1452 نیز با هدف ایجاد تعامل موثر با مخاطبان و ارائه محتوای ناب قرآنی و معارفی در حوزه های مختلف، برای تجهیزات هوشمند از جمله تلفن همراه و در نسخه های «android» و «ios» طراحی شده است.برای دریافت این اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار