• امروز سه شنبه بیستم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات دستگاه

مزایده

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجرای طرح ملی«بشارت ۱۴۵۲» در خراسان رضوی

اجرای طرح ملی«بشارت ۱۴۵۲» در خراسان رضوی

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: طرح ملی حفظ قرآن کریم "بشارت 1452"با محوریت جزء 30 قرآن کریم و با اهدای بیش از 35 هزار جایزه در حال برگزاری است.

 چهارشنبه 7 آذر 1397   86  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، جعفر حسینی، رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، بیان کرد: یکی از رسالت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه ترویج فرهنگ غنی قرآن کریم با اجرای فعالیت های قرآنی در جامعه است.
 
وی افزود: با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در سطح کشور، طرح تربیت حافظان قرآن از سال 91 اجرا می شود و متقاضیان پایان هر سال با شرکت در آزمون سراسری و قبولی گواهینامه دریافت می کنند.
 
حسینی تصریح کرد: امسال با ورود دستگاه های مرتبط فرهنگی همچون ، اداره کل ارشاد، تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه طرح ملی بشارت 1452 به صورت مشترک و با کیفیت بیشتری انجام می شود.
 
وی در ادامه گفت: در این طرح تمام دستگاه‌های اجرایی به صورت واحد کار می‌کنند و طرح در سه بخش حفظ سوره ناس تا سوره زلزال، حفظ سوره طارق تا بینه و حفظ سوره نباء تا بروج انجام می‌شود.
 
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی با تأکید بر اینکه دوره های این طرح در بازه زمانی 9 ماهه برگزار می شود، اظهار کرد: علاقمندان بعد از ثبت نام باید در فصل تابستان سوره ناس تا سوره زلزال، در فصل پاییز سوره طارق تا بینه و در فصل زمستان سوره نباء تا بروج را حفظ کنند.
 
حسینی با بیان اینکه تمام اقشار جامعه می‌توانند در این طرح ثبت‌نام و هیچ محدودیتی وجود ندارد، اظهار کرد: علاقمندان در خراسان رضوی می‌توانند به مراجعه به سایت beshaarat.ir در این طرح ملی ثبت نام کنند.
 
وی با بیان اینکه آزمون پایانی اعطای مدرک نیز روز ۹ اسفندماه امسال به صورت کشوری برگزار می‌شود، گفت: در این طرح تعداد ۳۵ هزار جایزه به ارزش مبلغ 30 میلیارد ریال پیش‌بینی شده که شامل کمک هزینه خرید ۱۰ خودروی داخلی و ملی، ۳ هزار و ۳۵۶ کمک هزینه زیارتی، ۲ هزار و ۴۴۲ جایزه نقدی و ۳۰ هزار جایزه فرهنگی است.
 
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی افزود: به تناسب افراد آزمون طرح بشارت 1452 به صورت شفاهی و کتبی برگزار و ثبت نام این طرح نیز در آذر ماه سال جاری است.
 
حسینی با بیان اینکه حفظ جز 30 قرآن کریم دروازه و باب تشرف به حفظ قرآن شناخته می شود، گفت: این طرح ملی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
 
وی در ادامه گفت: در ویژه برنامه زنده «بشارت 1452» که همه روزه از ساعت 18 به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود، قرعه‌کشی روزانه صورت می‌گیرد و 3 هدیه یک میلیون ریالی به شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود.
 
حسینی بیان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در مسابقه تا ساعت 24 همان روز مهلت دارند تا جواب مسابقه را به سامانه 300001452 پیامک کنند.

اسامی برندگان در پایگاه اطلاع‌رسانی به نشانی besharat.irib.ir و همچنین در کانال سروش به نشانی qtvirib اعلام می شود.
 
گفتنی است اپلیکیشن بشارت 1452 نیز با هدف ایجاد تعامل موثر با مخاطبان و ارائه محتوای ناب قرآنی و معارفی در حوزه های مختلف، برای تجهیزات هوشمند از جمله تلفن همراه و در نسخه های «android» و «ios» طراحی شده است.برای دریافت این اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار