• امروز سه شنبه بیست و پنجم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رشد ۷۰۰ درصدی سند دار شدن موقوفات خلیل آباد / نیازمند وقف های قرآنی، دارویی، علم و فناوری هستیم

رشد ۷۰۰ درصدی سند دار شدن موقوفات خلیل آباد / نیازمند وقف های قرآنی، دارویی، علم و فناوری هستیم

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خلیل آباد با اشاره به اخذ 212 سند مالکیت در یک سال گذشته و رشد 700 درصدی نسبت به سال مشابه آن، تصریح کرد: وقف هایی با نیت قرآنی، تامین دارو، کمک به نیازمندان، علم و فناوری مورد نیاز شهرستان است.

 یک شنبه 11 آذر 1397   84  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، سید احمد حسینی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه خلیل آباد، بیان کرد: تثبیت اراضی وقفی به جهت جلوگیری از تصرف و تجاوز به موقوفات در دستور کار سازمان اوقاف و امور خیریه قرار دارد.

وی با اشاره به اخذ ۲۱۲ سند مالکیت در یک سال گذشته و رشد 700 درصدی نسبت به سال مشابه آن، تصریح کرد: موقوفاتی نیز در سطح شهرستان شناسایی شده که توانستیم اسناد آن را از اداره ثبت اسناد اخذ کنیم.

رییس اداره اوقاف خلیل آباد، تصریح کرد: اطلاعات موقوفات، رقبات، مستأجرین و نیت ها به صورت دقیق در سامانه جامع موقوفات ثبت شده، و  این اداره موظف است در راستای اجرای نیت واقفین نیک اندیش تلاش کند.

حسینی، با تاکید به اینکه بیش از ۹۰ درصد موقوفات شهرستان با نیت تعزیه داری و اطعام عزاداران در محرم و صفر است، بیان کرد: واقفان، خیرین و مردم شهرستان سعی کنند نیت وقف های جدید خود را به سمت وقف های مورد نیاز جامعه سوق دهد.

وی با بیان اینکه وقف هایی با نیت قرآنی، تامین دارو، کمک به نیازمندان، علم و فناوری و… مورد نیاز شهرستان است، اظهار کرد: خیرین و واقفانی که به دنبال وقف جدید هستند می توانند با حضور در اداره اوقاف شهرستان از نظر مشاوران وقف بهره مند شوند.

حسینی، با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ قرآن آموز در سطح شهرستان خلیل آباد وجود دارد، اظهار کرد: علاوه بر اجرای مجالس و محافل قرآنی در سطح شهرستان و بقاع متبرکه، مسابقات حفظ و تلاوت قرآن کریم نیز برگزار شد.

وی با اشاره به جلب مشارکت واقفان در امور عمرانی، عنوان کرد: در بقعه متبرکه امامزاده سید هادی(ع) روستای شوراب بیش از ۲۱۰ میلیون تومان در سال گذشته، برای بهسازی، کف سازی، تعمیر گنبد و تهیه ضریح هزینه شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار