• امروز چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

کشف موقوفه با قدمت بیش ۱۰۶ سال در کاشمر

کشف موقوفه با قدمت بیش ۱۰۶ سال در کاشمر

کاشمر، وجیهه تیموری/ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر، از کشف موقوفه ای با قدمت بیش از 106 سال در شهر ریوش این شهرستان خبر داد.

 دوشنبه 17 دی 1397   82  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین نیساری، رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر، گفت: موقوفه استاد محمد ولد سالار غیاث و زوجه اش بنت استاد حسین واقع در شهر ریوش از توابع کوهسرخ کشف و در سامانه جامع موقوفات ثبت شد.
 
وی افزود: یک استشهاد محلی مربوط به سوم محرم الحرام سال ۱۳۳۰ قمری (۲ دیماه ۱۲۹۰) توسط ریش سفیدان محل مهر و امضا شده که در این وقف نامه به تاریخ وقف اشاره ای نشده است.
 
حجت الاسلام نیساری، تصریح کرد: این موقوفه شامل سه قطعه زمین کشاورزی به مساحت 2 هزار و500 متر مربع به منظور تامین هزینه های جاری مسجد جامع شهر ریوش و تعزیه داری امام حسین(ع) وقف شده است.

وی تصریح کرد: از برنامه های اوقاف و امور خیریه، کشف و ثبت موقوفاتی است که ناشناخته باقی مانده و اسناد آن در دست افراد نگهداری می شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر، بیان کرد: موقوفات جلال الدین محمد حکیم جنابدی با 517 سال قدمت و علی ابن کاسفی با ۴۹۵ سال قدمت از قدیمی ترین موقوفات این شهرستان است. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار