• امروز چهارشنبه سوم بهمن 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات دستگاه

مزایده

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

کشف موقوفه با قدمت بیش ۱۰۶ سال در کاشمر

کشف موقوفه با قدمت بیش ۱۰۶ سال در کاشمر

کاشمر، وجیهه تیموری/ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر، از کشف موقوفه ای با قدمت بیش از 106 سال در شهر ریوش این شهرستان خبر داد.

 دوشنبه 17 دی 1397   41  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین نیساری، رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر، گفت: موقوفه استاد محمد ولد سالار غیاث و زوجه اش بنت استاد حسین واقع در شهر ریوش از توابع کوهسرخ کشف و در سامانه جامع موقوفات ثبت شد.
 
وی افزود: یک استشهاد محلی مربوط به سوم محرم الحرام سال ۱۳۳۰ قمری (۲ دیماه ۱۲۹۰) توسط ریش سفیدان محل مهر و امضا شده که در این وقف نامه به تاریخ وقف اشاره ای نشده است.
 
حجت الاسلام نیساری، تصریح کرد: این موقوفه شامل سه قطعه زمین کشاورزی به مساحت 2 هزار و500 متر مربع به منظور تامین هزینه های جاری مسجد جامع شهر ریوش و تعزیه داری امام حسین(ع) وقف شده است.

وی تصریح کرد: از برنامه های اوقاف و امور خیریه، کشف و ثبت موقوفاتی است که ناشناخته باقی مانده و اسناد آن در دست افراد نگهداری می شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر، بیان کرد: موقوفات جلال الدین محمد حکیم جنابدی با 517 سال قدمت و علی ابن کاسفی با ۴۹۵ سال قدمت از قدیمی ترین موقوفات این شهرستان است. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار