• امروز یک شنبه چهارم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بانوی کویتی پرچمدار تبلیغ موقوفه حضرت زهرا در کشورش شد

بانوی کویتی پرچمدار تبلیغ موقوفه حضرت زهرا در کشورش شد

مشهد، اعظم دوست حصار/ بانوی واقف کویتی پرچمدار تبلیغ و گسترش وقف برای حضرت زهرا(س) در کشور کویت شد.

 چهارشنبه 19 دی 1397   67  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، وقف نهال سرسبز امروز و درخت پرثمر فردا و از برترین و پر دوام ترین مصالح انسانی و نیکوکاری مردم و کمک به مصالح جامعه و تنظیم امور فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

موقوفه"مهرفاطمی" مشهد، اولین موقوفه دسته جمعی با نیت حضرت زهرا(س) است که با ۳۲۰ هزار سهم ۵۰۰ هزار ریالی در نظر گرفته شده و تاکنون بیش از 30 هزار واقف نیک اندیش از شهرهای مختلف ایران و حتی سایر کشورهای اسلامی با خرید سهام این موقوفه در وقف با نیت حضرت زهرا(س) مشارکت داشته اند.

از وقف پدربزرگی به نیابت از نوه نوزادش تا بانویی که بیمه عمر خواهر مرحومش را وقف بر حضرت زهرا(س)کردند و از تمامی رده های سنی در موقوفه"مهرفاطمی" مشارکت دارند.

این موقوفه نه تنها سنت حسنه وقف برای حضرت زهرا(س) را به طور ویژه ترویج می دهد بلکه عاشقان و محبان بانوی بزرگ جهان اسلام را نیز گرد هم آورده و با اجرای طرح خادمان افتخاری جذب وقف برای حضرت زهرا(س) دوستداران اهل بیت(ع) هم خود واقف می شوند و هم با تبلیغ و ترویج اهداف و برنامه های موقوفه حضرت زهرا(س) باعث واقف شدن دیگران نیز می شوند.

خادمان افتخاری جذب وقف برای حضرت زهرا(س) با ترویج و تشریح اهداف موقوفه، اطلاع رسانی چگونگی شرکت در خرید سهام این موقوفه و جذب عاشقان و محبان حضرت زهرا(س) آن ها را نیز به سنت حسنه وقف دعوت کرده و پاداش دنیوی و اخروی این عمل ماندگار را برای آنها به ارمغان می آورند.

چندی پیش ۲۰۰ زائر حریم قدس رضوی از ایالت پنجاب پاکستان که در موقوفه "مهرفاطمی" مشهد به مناسبت شهادت امام رضا(ع) اسکان شده بودند، تحت تاثیر خدمات رسانی و رفتار شایسته خادمان افتخاری موقوفه که نشان ازایمان و ارادت این خادمان به اهل بیت(ع) بود، قرار گرفته و با خرید ۲۰۰ سهم از سهام موقوفه آن را به نیت حضرت زهرا(س) وقف کردند تا این گونه عشق و ارادت خود را به مادر اهل بیت(ع) ثابت و این پیام را به سایر مسلمانان جهان اسلام نیز برسانند که عشق و علاقه به اهل بیت(ع) مکان و مرز جغرافیایی نمی شناسد.

طبق آخرین آمار، بیش از هزار و 600 بانوی مشهدی، ۴۵۲ بانو شهرستانی و ۲۱۱ بانوی تهرانی خادمان افتخاری جذب وقف برای موقوفه حضرت زهرا(س) هستند که با مشاغل مختلف در جهت تبلیغ و ترویج سهام موقوفه"مهرفاطمی" فعالیت می کنند که از این تعداد بیشترین بانوان خادم وقف موقوفه"مهرفاطمی" از فعالان عرصه های فرهنگی، مربیان قرآن، مدرسان حوزه، مربیان حلقه های صالحین بسیج و احکام، شوراهای امربه معروف، مداحان‌ اهل بیت(ع) و مربیان فعال سازمان تبلیغات اسلامی هستند.

بیش از هزار و ۳۵۲ بانوی خانه دار، ۱۹۴ بانوی بسیجی، ۱۳۰ نفر از خادمان حرم مطهر امام رضا(ع)، ۲۵ بانوی معلم و ۲ بانوی پزشک مشهدی تاکنون جزء خادمان جذب وقف برای موقوفه مهر فاطمی شده اند.

اولین بانوی واقف کویتی موقوفه" مهرفاطمی" مشهد

در حالی که با گذشت قرن ها هنوز هم بوی غربت و مظلومیت حضرت زهرا(س) از ورای تاریخ به مشام می رسد،  وجود دوستداران و محبان بیشمار در  سراسرجهان اسلام مانع از فراموشی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است، و این بار بانوی واقف کویتی پرچمدار تبلیغ و گسترش وقف برای  حضرت زهرا(س) در کشور کویت شد.
 
بدریه، اولین بانوی کویتی که علاقه زیادی به حضرت فاطمه زهرا(س) دارد، بعد از تشرف به حرم مطهر امام مهربانی ها، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و زیارت بارگاه مطهر این امام رئوف، با حضور در دفتر" مشاوره وقف" اداره کل اوقاف خراسان رضوی با موقوفه مهرفاطمی آشنا می شود.

این بانوی نیک اندیش کویتی با خرید ۱۲۰ سهم از سهام موقوفه"مهرفاطمی" مشهد به ارزش 60 میلیون ریال این سهام را به نیابت از خود و همسرش وقف بر حضرت زهرا(س) می کند.

اولین خادم افتخاری موقوفه حضرت زهرا(س) در کشور کویت

بانو بدریه، بعد از اینکه اولین وقف خود را با نیت حضرت زهرا(س) انجام داد، درخواست خادمی افتخاری برای اولین موقوفه دسته جمعی بانیت حضرت زهرا(س) را با کمال افتخار قبول می کند و اولین بانوی خادم افتخاری موقوفه "مهرفاطمی"مشهد، در کشور کویت می شود.

این بانوی نیک اندیش کویتی که عشق و ارادت بی نظیرش به حضرت زهرا(س) ستودنی است، رسالت خود به عنوان خادم افتخاری موقوفه را شروع کرد و با اطلاع رسانی دقیق، تبلیغ و ترویج اهداف و برنامه های موقوفه حضرت زهرا(س) در کشور کویت موفق شد دیگر عاشقان و محبان حضرت فاطمه زهرا(س) را باخود همراه و واقفان نیک اندیش را به خرید سهام موقوفه حضرت زهرا(س) ترغیب و در سنت حسنه وقف سهیم کند.
 
جذب ۵۰ واقف جدید از کشور کویت

اقدام ارزشمند این بانوی خیراندیش کویتی با استقبال خوب مردم کشورش روبه روشد به طوری که تاکنون 50 واقف خیراندیش کویتی با خرید هزار و 220 سهم از سهام موقوفه "مهر فاطمی" به ارزش 610 میلیون ریال این سهام را وقف بر حضرت زهرا(س) کردند.

تلاش و پشتکار بانوی کویتی خادم افتخاری موقوفه مهرفاطمی مشهد، نشان دهنده این است که در راه اهل بیت(ع) عشق و ارادت و خلوص نیت زبان مشترک است و مرزهای خاکی جغرافیایی نمی تواند بین دل های دوستداران اهل بیت(ع) فاصله ایجاد کند.

حضرت زهرا(س) بانوی بزرگ جهان اسلام نه تنها از شیعیان پیرو و محبش هستند بلکه در کل جهان اسلام قلب های دوستدارانش به شوق او می تپد و هر کسی می تواند با هر ملیت و از هر کشوری با وقف برای"مادر هستی" از این چشمه همیشه جاری و لایزال الهی سیراب شوند.

انتظار می رود که دوستداران اهل بیت(ع) و به ویژه محبان حضرت زهرا(س) ازسایر کشورهای جهان خادم افتخاری موقوفه"مهرفاطمی" مشهد شوند و خود در سنت حسنه وقف با برکات معنوی و مادی آن سهیم و نیز با تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در جذب وقف هایی بزرگ و ارزشمند در سراسر جهان به عشق بانوی بزرگ جهان هستی سهمی ماندگار و ابدی از خود به یادگار گذارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار