• امروز چهارشنبه سوم بهمن 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات دستگاه

مزایده

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

دوره آموزشی ویژه هیئت امنای بقاع متبرکه خراسان رضوی در نیشابور برگزار شد+ عکس

دوره آموزشی ویژه هیئت امنای بقاع متبرکه خراسان رضوی در نیشابور برگزار شد+ عکس

نیشابور، فاطمه احمدنیا/ دوره آموزشی ویژه هیئت امنای بقاع متبرکه شهرستان های نیشابور، سبزوار، داورزن، جغتای و جوین درتکیه ابوالفضلی نیشابور برگزار شد.

 جمعه 21 دی 1397   33  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، دوره آموزشی ویژه هیئت امنای بقاع متبرکه شهرستان های نیشابور، سبزوار، داورزن، جغتای و جوین درتکیه ابوالفضلی نیشابور برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام محمدزاده لاری در خصوص مسائل امنیتی و نوع فعالیت های عمرانی سخنرانی کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، در رابطه با اهمیت و اجر معنوی کار در بقاع متبرکه، گفت: دوستی با اهل بیت(ع) در قیامت نجات بخش است.

وی با اشاره به اولین وظیفه هیئت امنا گفت: شناخت وظایف منجر به عبادت می شود و این همان کمال انسان است.

حجت الاسلام ایزدی، افزود: اعضای هیئت امنا باید تمام ابلاغیه ها و دستوالعمل ها را مطالعه و از قوانین اطلاع کافی داشته باشند تا بتوانند به بهترین نحو انجام وظیفه کنند.
 
وی، گفت: اولین نوع فعالیت در بقعه، فعالیت عمرانی برای آراستگی و ایجاد فضای استاندارد و مطلوب برای فراهم کردن محیط عبادی و معنوی و نیز فعالیت های مدیریتی هیئت امنا در این مکان معنوی است.
 
حجت الاسلام نوروزپور، مدیر کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در رابطه با اهمیت انتخاب اعضای هیئت امنا گفت: این اعضا باید از بین افراد مومن و متدین  و قانونی انتخاب شوند.

وی گفت: مردم باید در جوار بقاع متبرکه به آرامش برسند و با معارف قرآن و اهل بیت(ع) آشنا شده و اگر چنین نباشد به مقصود نهایی نرسیده ایم.

حجت الاسلام نوروزپور، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) که امامزادگان به عنوان ذخایر معنوی، خیلی قیمت دارند و باید تبدیل به قطب فرهنگی شوند، گفت: باید برای تحقق بخشیدن به فرامین رهبری این گونه دوره‌های آموزشی را افزایش داد.
 
وی در رابطه با اولویت در هزینه ها گفت: هزینه ها باید ابتدا در عمران و آبادی و سپس نشر معارف اسلامی و امور دینی و مذهبی استفاده شود.

مدیر کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف کشور در رابطه با اهداف سند چشم اندازامامزادگان گفت: این بقاع متبرکه باید در جهت دهی آداب و رسوم ملی، اجرای برنامه‌های مناسبتی، برگزاری طرح‌های مودت و آرامش بهاری به سمت و سوی مذهبی و ارائه بهترین خدمات به زائران باشد.
 
وی افزود: از دیگر اهداف این سند چشم انداز توسعه مسابقات فرهنگی، تبلیغات محیطی، توسعه فرهنگ زیارت و استفاده از رسانه های جمعی است.

مدیر کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف کشور اظهار کرد: جهت جذب نسل جوان، آسیب شناسی مسائل اجتماعی، آشنایی با قرآن ومعارف اسلامی، پاسخگویی به شبهات در زمینه های تاریخی، مسائل روانشناسی خانواده، کودک و نوجوان در بسیاری از بقاع متبرکه خیمه های معرفت ایجاد شده است.

حجت الاسلام نوروزپور، گفت: باید در مراسم آیینی غبار روبی بقاع متبرکه از اقشار مختلف جامعه از جمله فرهنگیان، کارگران و دانشجویان دعوت شود تا سبب جلب اعتماد به فعالیت های بقاع متبرکه شود.

وی از جمله وظایف هیئت امنا را مدیریت ترافیک حریم بقعه، حراست فیزیکی و اجرای برنامه های فرهنگی دانست.

در این دوره آموزشی اعضای هیئت امنا با وظایف خادمان، آداب زیارت، نگهداری و بهداشت محیط بقاع متبرکه آشنا و با هدایایی از آنان تجلیل شد. 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار