• امروز چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

دوره آموزشی ویژه هیئت امنای بقاع متبرکه خراسان رضوی در نیشابور برگزار شد+ عکس

دوره آموزشی ویژه هیئت امنای بقاع متبرکه خراسان رضوی در نیشابور برگزار شد+ عکس

نیشابور، فاطمه احمدنیا/ دوره آموزشی ویژه هیئت امنای بقاع متبرکه شهرستان های نیشابور، سبزوار، داورزن، جغتای و جوین درتکیه ابوالفضلی نیشابور برگزار شد.

 جمعه 21 دی 1397   74  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، دوره آموزشی ویژه هیئت امنای بقاع متبرکه شهرستان های نیشابور، سبزوار، داورزن، جغتای و جوین درتکیه ابوالفضلی نیشابور برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام محمدزاده لاری در خصوص مسائل امنیتی و نوع فعالیت های عمرانی سخنرانی کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، در رابطه با اهمیت و اجر معنوی کار در بقاع متبرکه، گفت: دوستی با اهل بیت(ع) در قیامت نجات بخش است.

وی با اشاره به اولین وظیفه هیئت امنا گفت: شناخت وظایف منجر به عبادت می شود و این همان کمال انسان است.

حجت الاسلام ایزدی، افزود: اعضای هیئت امنا باید تمام ابلاغیه ها و دستوالعمل ها را مطالعه و از قوانین اطلاع کافی داشته باشند تا بتوانند به بهترین نحو انجام وظیفه کنند.
 
وی، گفت: اولین نوع فعالیت در بقعه، فعالیت عمرانی برای آراستگی و ایجاد فضای استاندارد و مطلوب برای فراهم کردن محیط عبادی و معنوی و نیز فعالیت های مدیریتی هیئت امنا در این مکان معنوی است.
 
حجت الاسلام نوروزپور، مدیر کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در رابطه با اهمیت انتخاب اعضای هیئت امنا گفت: این اعضا باید از بین افراد مومن و متدین  و قانونی انتخاب شوند.

وی گفت: مردم باید در جوار بقاع متبرکه به آرامش برسند و با معارف قرآن و اهل بیت(ع) آشنا شده و اگر چنین نباشد به مقصود نهایی نرسیده ایم.

حجت الاسلام نوروزپور، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) که امامزادگان به عنوان ذخایر معنوی، خیلی قیمت دارند و باید تبدیل به قطب فرهنگی شوند، گفت: باید برای تحقق بخشیدن به فرامین رهبری این گونه دوره‌های آموزشی را افزایش داد.
 
وی در رابطه با اولویت در هزینه ها گفت: هزینه ها باید ابتدا در عمران و آبادی و سپس نشر معارف اسلامی و امور دینی و مذهبی استفاده شود.

مدیر کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف کشور در رابطه با اهداف سند چشم اندازامامزادگان گفت: این بقاع متبرکه باید در جهت دهی آداب و رسوم ملی، اجرای برنامه‌های مناسبتی، برگزاری طرح‌های مودت و آرامش بهاری به سمت و سوی مذهبی و ارائه بهترین خدمات به زائران باشد.
 
وی افزود: از دیگر اهداف این سند چشم انداز توسعه مسابقات فرهنگی، تبلیغات محیطی، توسعه فرهنگ زیارت و استفاده از رسانه های جمعی است.

مدیر کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف کشور اظهار کرد: جهت جذب نسل جوان، آسیب شناسی مسائل اجتماعی، آشنایی با قرآن ومعارف اسلامی، پاسخگویی به شبهات در زمینه های تاریخی، مسائل روانشناسی خانواده، کودک و نوجوان در بسیاری از بقاع متبرکه خیمه های معرفت ایجاد شده است.

حجت الاسلام نوروزپور، گفت: باید در مراسم آیینی غبار روبی بقاع متبرکه از اقشار مختلف جامعه از جمله فرهنگیان، کارگران و دانشجویان دعوت شود تا سبب جلب اعتماد به فعالیت های بقاع متبرکه شود.

وی از جمله وظایف هیئت امنا را مدیریت ترافیک حریم بقعه، حراست فیزیکی و اجرای برنامه های فرهنگی دانست.

در این دوره آموزشی اعضای هیئت امنا با وظایف خادمان، آداب زیارت، نگهداری و بهداشت محیط بقاع متبرکه آشنا و با هدایایی از آنان تجلیل شد. 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار