• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

با توسعه فرهنگ وقف علم و فناوری بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود

با توسعه فرهنگ وقف علم و فناوری بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، دراولین نشست تخصصی مسجد، وقف، علم و فناوری که در مسجد الزهرا(س) برگزار شد، گفت: با توسعه فرهنگ وقف علم و فناوری بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود.

 شنبه 22 دی 1397   75  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، در اولین نشست تخصصی مسجد، وقف، علم و فناوری که شامگاه پنج شنبه در مسجد الزهرا(س) برگزار شد؛ بیان کرد: مرحوم فقیهی دانشمند بصیری بود که عمر خویش را در جهت سلامتی جسمی انسان ها و مال خویش را در جهت سلامتی روحی انسان ها وقف کرد.

وی افزود: کار خیر موضوع انسانی و اسلامی است و کارنامه درخشانی قبل و بعد از اسلام داشته است.

وی اظهار کرد: موقوفات دهه چهارم انقلاب بیشتر از سه دهه اول انقلاب بوده، و در گذشته وقف بیشتر در موضوعات مذهبی بوده اما در سالهای اخیر وقف در موضوع های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، علم و فناوری، حوزه علمیه و ... بوده است.

حجت الاسلام ایزدی، عنوان کرد: در سالهای اخیر واقفان موقوفاتی را در جهت خدمت به مردم به خصوص در زمینه علم و فناوری ایجاد کردند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، تصریح کرد: هر وقفی که از مشکلات جامعه کم کند ارزش آن بیشتر می شود.

وی اظهار کرد: واقفانی که وقف می کنند سه اصل نیاز جامعه امروز و آینده، دوم نیاز آن منطقه ای که می خواهد در آن ایجاد وقف شود و انگیزه و اعتقاد خود واقف را در نظر می گیرند.

وی بیان کرد: وقف علم فناوری می تواند خدمت گسترده ای در جهت حمایت از نخبگان، رونق اقتصادی، ترویج فرهنگ دینی و معنویت در جامعه ایجاد کند.

ایزدی اظهار کرد: انجمن یاوران وقف در سال های ۹۱ شکل گرفت و فعالیت های ارزشمندی در جهت ترویج این فرهنگ انجام داد و با برگزاری جلسات و همایش ها، وقف های مستقل در موضوع علم و فناوری ایجاد و زمینه ایجاد وقف مشارکتی را فراهم کرد.

وی افزود: اکنون فعال ترین انجمن یاوران وقف در کشور، انجمن یاوران وقف علم و فناوری است.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: با توسعه فرهنگ وقف علم و فناوری بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار