• امروز شنبه بیست و هفنم بهمن 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

شب شعر فجر فاطمی با حضور شاعران برجسته استانی و کشوری در مهدیه امام خامنه ای مشهد برگزار شد

شب شعر فجر فاطمی با حضور شاعران برجسته استانی و کشوری در مهدیه امام خامنه ای مشهد برگزار شد

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، شب شعر فجر فاطمی با حضور شاعران برجسته استانی و کشوری در مهدیه امام خامنه ای(مدظله العالی) مشهد مقدس برگزار شد.

 جمعه 19 بهمن 1397   42  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، با همکاری اداره کل اوقاف خراسان رضوی، کانون مداحان و شعرا، شب شعر فجر فاطمی با حضور شاعران برجسته استانی و کشوری در مهدیه امام خامنه ای(مدظله العالی) مشهد مقدس برگزار شد.

این شب شعر با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط رضا گلشاهی و با حضور قاسم صرافان، محمد جواد غفور زاده(شفق)، سید روح الله موید، علیرضا خاکساری، افسانه سادات حسینی ، شاعران برجسته استانی و کشوری برگزار شد.

حجت الاسلام ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی، در این مراسم بیان کرد: ایام فاطمیه و شهادت مظلومانه حضرت زهرا(س) و ایام الله دهه مبارک فجر، و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دو مناسبت مهمی است که در پیش داریم.

وی با اشاره به حدیث مشهور قدسی بیان کرد: خداوند فرمودند: «یا احمد لولاک لما خلقت الافلاک و لولا علی لما خلقتک و لولا فاطمه لما خلقتکما : ای احمد! اگر تو نبودی افلاک را خلق نمی‌کردم و اگر علی نبود تو را خلق نمی‌کردم و اگر فاطمه نبود شما دو نفر را خلق نمی‌کردم»

ایزدی، با اشاره به اینکه گل سر سبد جهان هستی پیامبر اکرم(ص) هستند و تمام پیامبران زمینه ساز آمدن پیامبر (ص) و دین مقدس اسلام بودند ، افزود: مضمون این حدیث قدسی در بیان مقام و منزلت نیست که بخواهد مقامی را بالاتر بداند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی،در حقیقت این حدیث قدسی، گفت: پیامبر(ص ) اسلام را تاسیس ، امام علی(ع) این اسلام را تثبیت و حضرت زهرا (س) حمایت کردند؛ اگر تثبیت و حمایت ها نبود اسلام استمرار پیدا نمی کرد.

حجت الاسلام ایزدی، بیان کرد: اگر این حدیث قدسی را با زمان امروز تطبیق دهیم این است که امام خمینی(ره) تشکیل حکومت اسلامی دادند و مقام معظم رهبری این حکومت اسلامی را تثبیت کردند؛نقش امام خمینی(ره) نقش پیغمبر ، نقش مقام معظم رهبری نقش امیر المومنان(ع) و مردم که حامی ولایت هستند نقش فاطمی دارند.

در ادامه حجت الاسلام عادل، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به فرموده امام صادق (ع) بیان کرد: «کیست فاطمه(س) که درک معرفت او درک لیله القدر است» .

وی با اشاره به روایتی بیان کرد: حضرت زهرا(س) فرمودند : «رُوحی لروحِکَ الْفِداءُ و نَفْسی لِنَفْسِکَ الْوِقا یا اَبَالحَسَنْ اِن کُنْتَ فی خیرٍ کُنْتُ مَعَکَ و اِنْ کُنْتَ فی شَرٍّ کُنْتُ مَعَک.علی جان، جانم فدای جان تو و جان و روح من سپر بلای جان تو. یا اباالحسن! همواره با تو خواهم بود؛ اگر تو در خیر و نیکی به سر می بری، با تو خواهم زیست و اگر در سختی و بلاها گرفتار شدی، باز هم با تو خواهم بود».

وی تصریح کرد: درسی که از مکتب حضرت زهرا(س) گرفته می شود، این است که همراهی با ولایت گاهی با خوشی هست و گاهی سختی دارد و صبر می طلبد، همراهی با ولایت گاهی اهدای جان می خواهد و حضور، گاهی فریاد و گاهی صبر.

اجرای گروه تواشیح و مدایحه سرایی ولی عصر(عج) مرکز آفرینش های آستان قدس رضوی، مداحی و پذیرایی پایان بخش این مراسم معنوی بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار