• امروز چهارشنبه سی ام مرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

شب شعر فجر فاطمی با حضور شاعران برجسته استانی و کشوری در مهدیه امام خامنه ای مشهد برگزار شد

شب شعر فجر فاطمی با حضور شاعران برجسته استانی و کشوری در مهدیه امام خامنه ای مشهد برگزار شد

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، شب شعر فجر فاطمی با حضور شاعران برجسته استانی و کشوری در مهدیه امام خامنه ای(مدظله العالی) مشهد مقدس برگزار شد.

 جمعه 19 بهمن 1397   164  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، با همکاری اداره کل اوقاف خراسان رضوی، کانون مداحان و شعرا، شب شعر فجر فاطمی با حضور شاعران برجسته استانی و کشوری در مهدیه امام خامنه ای(مدظله العالی) مشهد مقدس برگزار شد.

این شب شعر با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط رضا گلشاهی و با حضور قاسم صرافان، محمد جواد غفور زاده(شفق)، سید روح الله موید، علیرضا خاکساری، افسانه سادات حسینی ، شاعران برجسته استانی و کشوری برگزار شد.

حجت الاسلام ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی، در این مراسم بیان کرد: ایام فاطمیه و شهادت مظلومانه حضرت زهرا(س) و ایام الله دهه مبارک فجر، و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دو مناسبت مهمی است که در پیش داریم.

وی با اشاره به حدیث مشهور قدسی بیان کرد: خداوند فرمودند: «یا احمد لولاک لما خلقت الافلاک و لولا علی لما خلقتک و لولا فاطمه لما خلقتکما : ای احمد! اگر تو نبودی افلاک را خلق نمی‌کردم و اگر علی نبود تو را خلق نمی‌کردم و اگر فاطمه نبود شما دو نفر را خلق نمی‌کردم»

ایزدی، با اشاره به اینکه گل سر سبد جهان هستی پیامبر اکرم(ص) هستند و تمام پیامبران زمینه ساز آمدن پیامبر (ص) و دین مقدس اسلام بودند ، افزود: مضمون این حدیث قدسی در بیان مقام و منزلت نیست که بخواهد مقامی را بالاتر بداند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی،در حقیقت این حدیث قدسی، گفت: پیامبر(ص ) اسلام را تاسیس ، امام علی(ع) این اسلام را تثبیت و حضرت زهرا (س) حمایت کردند؛ اگر تثبیت و حمایت ها نبود اسلام استمرار پیدا نمی کرد.

حجت الاسلام ایزدی، بیان کرد: اگر این حدیث قدسی را با زمان امروز تطبیق دهیم این است که امام خمینی(ره) تشکیل حکومت اسلامی دادند و مقام معظم رهبری این حکومت اسلامی را تثبیت کردند؛نقش امام خمینی(ره) نقش پیغمبر ، نقش مقام معظم رهبری نقش امیر المومنان(ع) و مردم که حامی ولایت هستند نقش فاطمی دارند.

در ادامه حجت الاسلام عادل، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به فرموده امام صادق (ع) بیان کرد: «کیست فاطمه(س) که درک معرفت او درک لیله القدر است» .

وی با اشاره به روایتی بیان کرد: حضرت زهرا(س) فرمودند : «رُوحی لروحِکَ الْفِداءُ و نَفْسی لِنَفْسِکَ الْوِقا یا اَبَالحَسَنْ اِن کُنْتَ فی خیرٍ کُنْتُ مَعَکَ و اِنْ کُنْتَ فی شَرٍّ کُنْتُ مَعَک.علی جان، جانم فدای جان تو و جان و روح من سپر بلای جان تو. یا اباالحسن! همواره با تو خواهم بود؛ اگر تو در خیر و نیکی به سر می بری، با تو خواهم زیست و اگر در سختی و بلاها گرفتار شدی، باز هم با تو خواهم بود».

وی تصریح کرد: درسی که از مکتب حضرت زهرا(س) گرفته می شود، این است که همراهی با ولایت گاهی با خوشی هست و گاهی سختی دارد و صبر می طلبد، همراهی با ولایت گاهی اهدای جان می خواهد و حضور، گاهی فریاد و گاهی صبر.

اجرای گروه تواشیح و مدایحه سرایی ولی عصر(عج) مرکز آفرینش های آستان قدس رضوی، مداحی و پذیرایی پایان بخش این مراسم معنوی بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار