• امروز چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برپایی ایستگاه صلواتی اداره کل اوقاف خراسان رضوی در اهواز

برپایی ایستگاه صلواتی اداره کل اوقاف خراسان رضوی در اهواز

معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: این نهاد برای کمک به هموطنان سیل زده خوزستانی یک باب ایستگاه صلواتی با نام مبارک 'امام رضا(ع)' را در شهر اهواز برپا کرد.

 دوشنبه 26 فروردین 1398   24  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام جمال ایزدی، بیان کرد: این ایستگاه صلواتی شامل آشپزخانه و نانوایی روزانه 10 هزار پرس غذای گرم و به تعداد هر وعده غذا یک قرص نان تقدیم هموطنان سیل زده اهوازی می کند.
 
وی افزود: نیروهایی از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، برای کمک به هموطنان سیل زده به خوزستان اعزام شده اند تا در بازسازی و اصلاح خسارات یاریگر مردم باشند.
 
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: کمکهای مردمی نیز به صورت نقدی و غیرنقدی برای هموطنان آسیب دیده در استان های سیل زده در بقاع متبرکه و امامزادگان خراسان رضوی در حال جمع آوری و ارسال است. 
 
پیش از این نیز در چارچوب کمک های خراسان رضوی، به هموطنان سیل زده در استان های شمالی و غربی ایران 'پویش مشهد مهربانی' به همت شهرداری، شورای اسلامی شهر مشهد و کمک جمعیت هلال احمر شکل گرفته که در چارچوب آن تاکنون طی سه مرحله اقلام مورد نیاز همچون دارو، لوازم بهداشتی، مواد خوراکی و آشامیدنی به گلستان و لرستان ارسال شده است.
 
جامعه ورزشی خراسان رضوی نیز پویشی را به همین منظور راه اندازی کرد.
 
همچنین بسیج سازندگی خراسان رضوی به منظور امدادرسانی به استانهای سیل زده تاکنون 70 گروه جهادی را راهی گلستان، لرستان و خوزستان کرده است.
 
آستان قدس رضوی نیز با بکارگیری ظرفیتهای خود در حوزه های عمران، امور رفاهی، امداد و پزشکی و محوریت بنیاد کرامت امام رضا(ع)، جهادگران و خادمیاران رضوی دست اندرکار کمک به سیل زدگان در استانهای خراسان شمالی، مازندران، گلستان، لرستان و خوزستان است.
 
شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان رضوی نیز اقدام به برپایی ستادهای جمع آوری کمکهای مردمی این استان با همکاری جمعیت هلال احمر، کمیته امداد، بهزیستی، بسیج و شهرداری مشهد کرده است.
 
ظرف دو هفته اخیر هزار و 100 تن کالا شامل اقلام غذایی، بهداشتی و لوازم ضروری با 151 دستگاه کامیون از خراسان رضوی به مناطق سیل زده کشور ارسال شده که مقصد بخش عمده آنها استان گلستان بوده است.
 
وزارت کشور، خراسان رضوی را به عنوان معین و کمک رسان به گلستان تعیین کرده ، همچنین در این مدت 515 نفر از نیروهای عملیاتی و متخصص خراسان رضوی به مناطق سیل زده در گلستان اعزام و سه فروند بالگرد و 131 دستگاه انواع ماشین آلات و تجهیزات شامل 32 دستگاه ماشین سنگین، 53 دستگاه ماشین سبک و 46 دستگاه تجهیزات به آن ارسال شده اند.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار