• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نماز جمعه کاشمر در ماه رمضان در بقعه امامزاده سید حمزه اقامه می‌شود

نماز جمعه کاشمر در ماه رمضان در بقعه امامزاده سید حمزه اقامه می‌شود

با تصمیم ستاد نماز جمعه کاشمر برای چهارمین سال متوالی، نماز جمعه کاشمر در ماه مبارک رمضان در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) اقامه می‌شود.

 یک شنبه 8 اردیبهشت 1398   46  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، امام‌جمعه موقت کاشمر در جلسه هماهنگی ستاد نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه نماز جمعه قبل از انقلاب تنها در برخی از شهرهای کشور اقامه می‌شد، اظهار کرد: احیای نماز جمعه و تبدیل‌شدن آن به یک مرکز بزرگ فرهنگ‌سازی بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران انجام شد.

حجت‌الاسلام علی احدی، بابیان اینکه درگذر زمان باید سیر تکاملی این میعادگاه طی شود، افزود: نیروهای انقلاب و اقشار مختلف مردم با حضور در سنگر نماز جمعه از ظرفیت بالای آن بهره‌مند می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه نماز جمعه می‌تواند محور وحدت و علم افزایی به معنای واقعی باشد، بیان کرد: نشاط سیاسی یک امتیاز است و با توجه به اینکه در آخرین ماه امسال شاهد برگزاری انتخابات هستیم نمی‌توانیم نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم، بلکه باید از این فضا برای شور ونشاط سیاسی استفاده کرد.

امام‌جمعه موقت کاشمر بابیان اینکه نهاد نماز جمعه و حوزه‌های علمیه بر اساس رهنمودهای رهبری و مسؤولان عالی‌رتبه از ورود برای تبلیغ به نفع یک شخص خاص باید پرهیز کنند، یادآور شد: اینکه حوزه علمیه علم و پرچم یک فرد خاص باشد، به مصلحت نیست، بلکه وظیفه و تکلیف ما در این جایگاه تشویق مردم به حضور حداکثری و انتخاب فرد اصلح است.

احدی، تصریح کرد: جابجایی مکان برگزاری نماز جمعه در ایام ماه مبارک رمضان در کاشمر در راستای تکریم نمازگزاران و فراهم کردن فضای مطلوب برای حضور نمازگزاران است.

وی در پایان گفت: این تصمیم برای چهارمین سال متوالی و با موافقت اداره اوقاف و امور خیریه به‌عنوان متولی آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) گرفته می‌شود تا نمازگزاران در فضای مسقف نماز جمعه را اقامه کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار