• امروز چهارشنبه چهاردهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مراکز افق در بقاع متبرکه نیشابور راه اندازی می شود

مراکز افق در بقاع متبرکه نیشابور راه اندازی می شود

نیشابور، حسن نجم الشریعه/ رئیس اداره اوقاف وامورخیریه نیشابور، گفت: مراکز افق در 17 بقعه متبرکه این شهرستان راه اندازی می شود.

 چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398   108  0      

 به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام صادق خلیلی، بیان کرد: به علت فعال بودن بقعه متبرکه امامزادگان عین علی و زین علی علیهما السلام شهر درود، نخستین مرکز "افق" شهرستان در این بقعه متبرکه ایجاد می شود.
 
وی با اشاره به فعالیت مراکز فرهنگی قرآنی دربرخی بقاع متبرکه، افزود:با دستورالعمل جدید سازمان اوقاف این مراکز علاوه بر فعالیت فرهنگی و قرآنی، با اولویت اجتماعی و با نام اختصاری "افق" ادامه فعالیت می دهند.
 
خلیلی، در ادامه گفت: در این طرح با قوت بدنه مردمی، ضمن تأمین افراد نیازمند، از اشتغال افراد و فن آوری و تخصص آنها نیز در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی استفاده می شود. 
 
خلیلی، تصریح کرد: مدیریت موقوفات و بررسی نحوه اجرای نیت موقوفات شهرستان توسط مراکز"افق" صورت می گیرد، و در واقع این مراکز بازوی اجرایی اوقاف و امور خیریه است ودر مساجد و تکایا نیز درصورت ایجاد بسترهای لازم توسط هیئت امنا تشکیل می شود.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نیشابور، این مراکز را در سطح های یک تا سه دسته بندی کرد، و افزود: در صورت رسیدن به سطح یک، امور موقوفات و اجرای نیت واقف به مراکز افق واگذار می شود.
 
وی با اشاره به شناسایی 17 بقعه متبرکه برای اجرای مراکز افق، تصریح کرد: این مجموعه هرهفته یک جلسه درونی وهرماه نیز جلسه ای با حضور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان برای پیگیری امور برگزار می کند. 

شهرستان نیشابور دارای 62بقعه متبرکه است که 12بقعه از این تعداد در بخش زبرخان قراردارد.    
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار