• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تشریح برنامه‌های اوقاف در نمایشگاه قرآن مشهد

تشریح برنامه‌های اوقاف در نمایشگاه قرآن مشهد

تشریح برنامه‌های این اداره در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد پرداخت.

 سه شنبه 31 اردیبهشت 1398   41  0      

غلامرضا حجازی، مسئول غرفه اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی همانند سال‌های گذشته با هدف ترویج فرهنگ وقف و معرفی برنامه‌های قرآنی این اداره در چهاردهمین نمایشگاه قرآن و عترت حضور یافته است.
وی افزود: در غرفه کودک و نوجوان به منظور آشنایی این قشر با سیره امامان و پیامبران و مسائل و مفاهیم دینی در قالب هنری مانند بازی عروسکی، اوریگامی و مسابقات مختلف طراحی شده است.
حجازی گفت: برگزاری مسابقات معرفتی برای بزرگسالان و نوجوان از دیگر مواردی است که صورت گرفته و به برندگان آن به رسم یادبود جوایزی اهدا می‌شود. با توجه به اینکه ماموریت اوقاف در سه بخش مسابقات قرآن، موقوفات و بقاع متبرکه است لذا غرفه وقف مهارت آموزی،کارآفرینی و اشتغال با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی به منظور ترویج وقف در این حوزه برپا شده است.
وی ادامه داد: در این غرفه با توجه به اینکه یکی از نیازهای روز جامعه ما موضوع کارآفرینی و اشتغال با هدف تربیت نیروی انسانی توانمند در راستای توسعه اشتغال و رونق تولید است، لذا سعی شده با حضور مشاوران نیت واقفان به این امر سوق داده شود.
ترویج وقف علم و فناوری در نمایشگاه قرآن
وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت وقف علم و فناوری، برنامه‌ریزی در راستای ایجاد پایگاه‌های وقف علم و فناوری در مساجد، دانشگاه‌ها، اصناف، فعال‌سازی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع بزرگ متمرکز شده که به شناسایی پروژه‌های علمی، فناورانه و نوآورانه می پردازد.
مسئول غرفه اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار کرد: وقف مصحف شریف از دیگر برنامه‌های اوقاف در نمایشگاه قرآن است که افراد خیر با پرداخت هدیه قرآن می‌تواند واقف شوند و از ابتدای بازگشایی نمایشگاه تاکنون ۴۲ قرآن وقف شده است.
وقف برای تربیت و آموزش
وی ادامه داد: انجمن یاوران وقف با تایید اداره کل اوقاف خراسان رضوی در نظر دارد در قالب وقف مشارکتی و به همت خیرین مجتمع تربیتی آموزشی جهان اسلام را احداث نماید. مجتمع تربیتی آموزشی جهان اسلام با محوریت تربیت و آموزش در زمینی به مساحت ۵ هکتار در حاشیه شهر مشهد در حال احداث است.
حجازی در تشریح برنامه‌های قرآنی این مجموعه در نمایشگاه افزود: اطلاع‌رسانی مسابقه مجازی صدای نور، ثبت نام چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم، اطلاع‌رسانی طرح حفظ مجازی قرآن کریم و مشاوره حفظ قرآن کریم از دیگر فعالیت‌ها در نمایشگاه قرآن است که تاکنون در طرح حفظ ۸۶ نفر ثبت نام نموده‌اند.
وی گفت: همچنین فعالیت های علمی پژوهشی اعضای هیات علمی دانشکده علوم قرآنی در قالب آلبوم و پخش مانیتورینگ، ارائه فهرست و مشخصات بیش از ۵۰۰ پایان‌نامه دفاع شده در مقاطع کارشناسی و ارشد (۱۳۹۷-۱۳۹۳) به همراه گزارش نموداری، ارائه گزارش تصویری فعالیت‌های قرآنی، فرهنگی و پژوهشی دانشکده در سال‌های اخیر تبیین شده است.
حجازی ادامه داد: غرفه «گفتمان انقلاب اسلامی» دانشکده با بهره‌مندی از اساتید برجسته وحضور مستمر اعضای هیات علمی جهت مشاوره، پاسخ به شبهات و... و غرفه «وقف مشارکتی دانشکده» در راستای معرفی موقوفه قرآنی مشارکتی دانشکده و عملیات عمرانی ساختمان جدید در حال احداث در اقدسیه مشهد و ترویج فرهنگ وقف و جذب واقفین همراه با نمایش ماکت ساختمان جدید و ارائه بروشورهای مرتبط ارائه شده است.
وی گفت: در مجموع فعالیت‌های اداره کل اوقاف در سه ماموریت فرهنگی، عمرانی امامزادگان و بقاع متبرکه، فعالیت‌های قرآنی و مدیریت موقوفات در قالب برشور و بنرهای نصب شده در غرفه‌های این اداره در نمایشگاه قرآن اطلاع‌رسانی شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار