• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف 3 هزار مصحف قرآن توسط مردم خراسان رضوی در سال 97

وقف 3 هزار مصحف قرآن توسط مردم خراسان رضوی در سال 97

معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: سال گذشته 3 هزار جلد قرآن کریم توسط مردم در سراسر استان وقف شد.

 سه شنبه 14 خرداد 1398   45  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام جمال ایزدی، بیان کرد: یکی از طرح‌های برنامه ریزی شده در سال گذشته وقف کلام‌الله مجید بود که در این طرح هر فردی می‌توانست هر چند جلد قرآنی را که تمایل دارد وقف کند .
 
وی افزود: خوشبختانه توانستیم این طرح را با موفقیت اجرا کنیم و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت، چرا که در این طرح به وسیله خود واقف، وقف نامه‌ای در جهت اینکه واقف قصد دارد قرآن خود را در چه راهی وقف کند، تهیه می‌شود.
 
معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی، بیان کرد: در ماه مبارک رمضان سال گذشته حدود هزار و 200 جلد قرآن وقف شد و در ادامه سال با استقبال فراوانی مواجه شدیم و همین امر سبب شد تا این طرح متوقف نشود و تا پایان سال این تعداد به 3 هزار جلد مصحف شریف برسد. 
 
حجت الاسلام ایزدی، گفت: امید است وقف این تعداد قرآن همچنان بیشتر شود، چرا که در سال جاری افرادی بوده‌اند که تعداد ۳۰۰ و حتی ۵۰۰ جلد قرآن کریم را هم وقف کردند.
 
معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی، افزود: طرح دیگری که برنامه‌ریزی کردیم، حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم مربوط به بشارت ۱۴۵۲ بود که در سال ۹۷ با اجرای این طرح در استان، موفق شدیم حدود ۱۷ هزار نفر را تربیت کنیم.
 
حجت الاسلام ایزدی، در ادامه گفت: در واقع پس اینکه سطوح آن‌ها دسته بندی شد، برای آن‌ها تشکیل پرونده قرآنی دادیم، تا از طریق این پرونده‌ها، آن‌ها را به نهادهای مختلف معرفی و به نوعی بتوانیم از این طریق نیز خدماتی را به آن‌ها ارائه دهیم.
 
وی با اشاره به گفته پیامبر(ص) که فرموده‌اند: «انسان‌ها از دنیا می‌روند و با مرگ پرونده اعمال آن‌ها بسته می‌شد به جز سه دسته»، گفت: بنا به فرمایش ایشان،  دسته اول افرادی هستند که از آن‌ها علم سودمندی به یادگار می‌ماند که در اینجا باید یادی از شیخ عباس قمی کرد و تا زمانی که مفاتیح‌الجنان ایشان مورد استفاده است، پرونده اعمال ایشان هم نیز باز است.
 
معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی، بیان کرد: دسته دوم افرادی هستند که از خود فرزندان صالحی تربیت می‌کنند و به یادگار می‌گذارند و این فرزند صالح تا آخر عمرش پرونده اعمال پدر و مادر خود را باز نگاه می‌دارد و دسته آخر نیز افرادی هستند که از خود صدقه جاریه و یا همان وقف را به جای می‌گذارند و تا زمانی که این موقوفات باز باشد پرونده اعمال آن‌ها نیز باز خواهد بود.
 
حجت الاسلام ایزدی تصریح کرد: از این رو در جهت اجرایی شدن این فرمایش پیامبر(ص) بر این شدیم تا چنین طرحی را برنامه‌ریزی کنیم که خوشبختانه تا حدودی هم عملکرد خوبی را در این راستا داشته‌ایم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار