• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امام خمینی، بزرگ مردی که تاریخ جهان را متحول ساخت

امام خمینی، بزرگ مردی که تاریخ جهان را متحول ساخت

طرقبه، اعظم دوست حصار/ عضو هیات رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمییه قم، در بارگاه مطهر امامزادگان یاسر و ناصرعلیهماالسلام گفت:امام خمینی(ره)، بزرگ مردی بود، که تاریخ جهان را متحول ساخت

 جمعه 17 خرداد 1398   62  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی، عضو هیات رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمییه قم، در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد در بارگاه مطهر امامزادگان یاسر و ناصرعلیهماالسلام گفت: امام خمینی(ره) بزرگ مردی بود که تاریخ را تدوین کرد ونقش او در تربیت جامعه محدود به ایران نبود بلکه او تاریخ جهان را متحول کرد.
 
وی نقش علمای دینی در تربیت جامعه را همچون نقش انبیا دانست و تاکید کرد: علمای دینی می توانند در مساله رشد و ارتقای جامعه تاثیر گذار باشند، اما دسته ای از علمای دینی امتیازات خاصی دارند که آنها را شاخص می کند، و نام ماندگار آنها تا ابد زنده می ماند.

رئیس ستاد عالی تفسیر با اشاره به ایستادگی بسیاری از علمای گذشته در برابر ظالمان و حکومت های استکباری، تصریح کرد: در زمان گذشته نیزعلمای زیادی از نجف، قم و خراسان، در مسیر مبارزه با استعمار فقط توانستند بر زمان خود و در محدوده مناطق زندگی خودشان تاثیر گذار باشند، اما امام خمینی(ره) بزرگ مردی بود که تاریخ را متحول کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی، بیان کرد: امروزه تمام قدرت ها در اختیار ما است و رسانه های بزرگ جهان تلاش دارند تحولات قدم به قدم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را زیر ذره بین داشته باشند، چه بسیار قدرتهایی که در صدد ضربه زدن به این انقلاب اسلامی هستند ولی نمی دانند که این ضربه ها باعث شهرت، عزت و برتری ما شده است.

وی با اشاره به تاثیر گذاری شهدای گرانقدر ما بر جهان اسلام اظهار کرد: شهدای مدافع حرم و شهدای گمنام نیز جهان اسلام را متحول کردند و تحولی عظیم در دنیای اسلام ایجاد کردند، همه اینها ثمرات زحمات امام راحل(ره) آن مجاهد خستگی ناپذیر و شجاع است.

عضو هیات رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمییه قم بیان کرد: وجود گرانقدر امامزاده ها در شهرهای ایران باعث جذب دل های مشتاقان و ارادتمندان اهل بیت(ع) به سمت این مناطق و خون مطهر این فرزندان اهل بیت(ع) موجب تحول و تاسیس شهرهای بزرگ در ایران شد.

وی خاطر نشان کرد: در سال های اول انقلاب اسلامی و تغییر و تحولات بنیادی در کشور و هجوم و فشار همه جانبه قدرت های استعماری، هشت سال دفاع مقدس و صف آرایی تمام استکبار جهانی در مقابل ایران هیچکدام باعث ترس امام راحل(ره) از ستمکاران و ظالمان نشد و رهبر کبیر انقلاب در مقابل آنها با تمام توان ایستادگی و در تمامی این مراحل، دلی آرام و قلبی مطمئن داشت که نشان ایمان، صبر و توکل به خدا بود.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار