• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توسعه بارگاه امامزاده حسن آزاد منجیر سبزوار، نیازمند 2 میلیارد ریال اعتبار است

توسعه بارگاه امامزاده حسن آزاد منجیر سبزوار، نیازمند 2 میلیارد ریال اعتبار است

سبزوار، اکرم سادات مهرآبادی/ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار، گفت: توسعه بقعه متبرکه امامزاده حسن(ع) آزاد منجیر، نیازمند 2 میلیارد ریال اعتبار است.

 سه شنبه 21 خرداد 1398   50  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، آستان مقدس امامزاده حسن(ع) در حاشیه شمالی روستای آزاد منجیر پیوندی ناگسستنی بین حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) و زائران سرزمین خورشید بر قرار کرده است.

این مکان مقدس در 10 کیلومتری شرق شهرستان سبزوار همچون نگینی چشم مسافران و زائران را به خود جلب کرده است.

این بقعه متبرکه با 4 تاق مربعی شکل و گنبدی بر روی آن، ایوان ورودی در جنوب و سکویی در جلو از آثار دوره صفوی که به مرور زمان تغییر شکل یافته است.

حجت الاسلام جعفر مهدوی خواه، رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار با اشاره به بازسازی این بقعه متبرکه، اظهار داشت: راه ورودی به مساحت 2هزار و 200 متر آسفالت شده و محوطه به مساحت هزار و 500 متر مربع بتن ریزی شده است .

وی افزود: کف سازی و موزائیک اطراف بقعه به مساحت هزار و 300 مترمربع، نور پردازی و نصب تابلو بارگاه مطهر از دیگر اقدمات عمرانی است.

حجت الاسلام مهدوی خواه تصریح کرد: امامزاده حسن(ع) آزادمنجیر میقات الرضا(ع) سبزوار است و مسافران در این مکان از امکانات رفاهی 5 زائر سرا، آشپز خانه همراه با گازکشی و آب لوله کشی بهره مند می شوند.

وی با اشاره به حضور کارشناس مذهبی در بقعه، تصریح کرد: حجت الاسلام سید محمد حسینی، از سال 97 به عنوان روحانی مستقر در این آستان مقدس تعیین شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار، بیان داشت: دو وعده نماز روزانه صبح و مغرب و عشاء، زیارت عاشورا در روزهای پنجشنبه و برپایی ایستگاه صلواتی از جمله خدمات این مکان مقدس برای زائران است.

حجت الاسلام مهدوی خواه با بیان اینکه این بقعه جهت باز سازی و توسعه حرم نیازمند 2میلیارد ریال اعتبار است، تاکید کرد: با ایجاد وقف نامه مشارکتی و هر سهم 500هزار ریال، خیران و محبان اهل بیت(ع) می توانند دراین کار خداپسندانه سهیم شوند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار