• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

چرا حادثه آتش سوزی در برج مروارید به فاجعه تبدیل نشد؟

چرا حادثه آتش سوزی در برج مروارید به فاجعه تبدیل نشد؟

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی: پدافند غیرعامل نقش موثری در مهار آتش سوزی یکی از طبقات برج مروراید گوهرشاد مشهد داشت.

 چهارشنبه 22 خرداد 1398   53  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده با اشاره به حادثه آتش سوزی در یکی از طبقات برج مروارید گوهرشاد مشهد گفت: اینکه منشأ حریق در یکی از طبقات برج مروارید، نوسانات برق بوده یا چیز دیگری، در دست بررسی کارشناسی است؛ لکن مهم درسی است که می بایست از این گونه حوادث آموخت.
 
وی با بیان اینکه در حالی در حوادث مشابه سنوات اخیر، شاهد خسارات سنگین و بعضا جبران ناپذیری بوده ایم گفت: حادثه ی حریق در یکی از طبقات برج مروارید بدون هرگونه خسارت جانی و با خسارت مالی بسیار جزئی کنترل شد و این اهمیت و نقش اجرای پدافند غیرعامل در پیشگیری از خسارات زیان بار حوادث غیر مترقبه را بیش از پیش نشان می دهد.
 
مدیرکل اوقاف خراسان رضوی تصریح کرد: لازم می دانم به طور ویژه از سازمان محترم آتش نشانی و خدمات ایمنی به دلیل مشاوره ی صحیح و نظارت دقیق بر حسن اجرای سامانه پیشرفته و هوشمند اعلام و إطفاء حریق برج مروارید گوهرشاد قدردانی و تشکر کنم.
 
حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده با اشاره به اینکه در مراحل مختلف طراحی و اجرای عملیات ساختمانی برج مروارید گوهرشاد که توسط بنیاد توسعه و عمران موقوفات و نظارت مهندسین مشاور انجام شده است، گفت: کلیه ی ضوابط و استاندارد های ایمنی ساختمان و آتش نشانی مدنظر بوده و بلااستثناء ضوابط مربوطه اعمال شده تا محیطی امن و ایمن برای ساکنان و مراجعه کنندگان محترم به برج را داشته باشیم.
 
وی گفت: سامانه ی هوشمند اعلام و إطفاء حریق در تمامی أجزاء و قسمت های ساختمان برج در این واقعه خیلی دقیق و به موقع عمل نموده و با اینکه عوامل خدوم و زحمتکش آتش نشانی در اسرع وقت در محل حاضر شدند، قبل از رسیدن آنها حریق توسط این سامانه کنترل و إطفاء شد.
 
مدیرکل اوقاف استان گفت: پیش بینی خروجی های متعدد از چهار طرف ساختمان برج و اجرای الزامات پدافندغیرعامل، تخلیه ی برج از جمعیتی که آنجا حضور داشتند را در لحظات اولیه ی حادثه بدون کمترین مشکلی تسهیل و تسریع کرد.
 
وی افزود: اسکلت فولادی این برج با پوشش عایق ضدحریق برابر استاندارد های آتش نشانی محافظت گردیده و نمای زیبای منحصر بفرد برج مروارید گوهرشاد با صفحات کامپوزیت ضد حریق طراحی و إجراء شده است و ده ها استاندارد بحق دیگر که در اجراء مورد توجه جدی قرار گرفته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار