• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

عملکرد سریع سیستم اطفا حریق برج مروارید مانع از فاجعه شد

عملکرد سریع سیستم اطفا حریق برج مروارید مانع از فاجعه شد

مسئول موسسه اجرایی بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان خراسان رضوی: اگر سیستم های هوشمند اطفاء حریق و اقداماتی که در راستای پدافند غیر عامل در ساختمان بکارگیری شده، به موقع و سریع عمل نمی کرد کنترل آتش به سختی یا غیر ممکن بود.

 چهارشنبه 22 خرداد 1398   45  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، مهندس مهدی الهی، رئیس موسسه اجرایی بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان خراسان رضوی بیان کرد: آتش سوزی در طبقاتی که در اجاره یکی از مستاجرین بوده اتفاق افتاده و دلیل حادثه در دست بررسی است. 
 
وی افزود: در این حادثه اثرات دود بیشتراز آتش بوده که خوشبختانه مهار شده و تمام مسائل ایمنی در هنگام ساخت این برج رعایت شده است.
 
الهی تصریح کرد: از جمله استقرار سامانه هوشمنداعلام و إطفاءحریق در تمامی أجزاء و قسمت های ساختمان برج خیلی دقیق و به موقع عمل کرده و قبل از رسیدن آتش نشانی حریق توسط این سامانه کنترل و إطفاء شد.
 
وی در ادامه گفت: اگر سیستم های هوشمند اطفاء حریق و اقداماتی که در راستای پدافند غیر عامل در ساختمان بکارگیری شده، به موقع و سریع عمل نمی کرد کنترل آتش به سختی یا غیر ممکن بود.
 
الهی، با اشاره به اینکه سامانه اعلام و اطفاء حریق با پرداخت هزینه ای به صورت سالانه توسط پیمانکارمرتب به روز رسانی می شود، اظهار کرد: تابلو برق این برج مجهز به سیستم اطفاء حریق و اسکلت فلزی این برج دارای پوشش عایق ضد حریق با ماندگاری بیش از دو ساعت بوده است.
 
مسئول موسسه اجرایی بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان تصریح کرد: نمای برج و ورق به کار رفته در این ساختمان نیز ضد حریق بوده و خروجی های اضطراری برابر ضوابط جانمایی شده که مجهز به سیستم تهویه هوا می باشد.
 
الهی، بیان کرد: پرسنل این برج توسط کارشناسان آتش نشانی آموزش های لازم را دیده اند و این برج بیمه تکمیلی آتش سوزی را دارد .
 
وی در پایان گفت: این برج توسط موسسه اجرایی بنیاد توسعه و عمران موقوفات، تیم نظارتی مهندسین مشاوره "اوت" و نیز با حضور کارشناسان آتش نشانی در هنگام ساخت با نهایت دقت در امور ایمنی ساخته شده و با توجه به اینکه این برج از محل موقوفات ساخته شده در حفظ و صیانت از موقوفات تلاش جدی صورت گرفته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار