• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجرای 5 پروژه سرمایه گذاری بالغ بر 120 میلیاردریال در مشهد/موقوفات سرمایه اهل بیت و پشتوانه کارهای فرهنگی

اجرای 5 پروژه سرمایه گذاری بالغ بر 120 میلیاردریال در مشهد/موقوفات سرمایه اهل بیت و پشتوانه کارهای فرهنگی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد، در نشست خبری تشریح عملکرد سه ماهه اول 98 این اداره ، بیان کرد: 5 پروژه سرمایه گذاری در حوزه موقوفات از ابتدای سال انجام شده ، که بالغ بر 120میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

 پنج شنبه 23 خرداد 1398   59  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد صفرپور، در نشست خبری تشریح عملکرد سه ماهه اول اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک  مشهد در سال 98، بیان کرد: بقاع متبرکه نماد اعتقاد به ولایت و امامت است و ائمه و امامزادگان از جمله اعتقادات و اصول مذهب ما است.
 
رئیس اداره اوقاف ناحیه یک مشهد گفت: اولین قدم تقویت هیات امنا با رویکرد فرهنگی بود و حجت الاسلام فرازی نیا، تولیت این مکان مقدس را برعهده دارد.
 
وی ایجاد تسهیلات برای زائران را اولویت بعدی برشمرد و افزود: توسعه و تملیک اراضی مجاور بقعه متبرکه در دستور کار است و تاکنون 408 میلیارد ریال در این خصوص هزینه شده است.
 
حجت الاسلام صفرپور گفت: هفت خادم ثابت و 610 خادم افتخاری آقا و خانم به زائران امامزاده سید محمدبن طاهر(ع) خدمت می کنند.
 
وی بیان کرد: طرح آرامش بهاری در قالب خیمه های معرفت، پاسخگویی و مشاوره، غرفه کودک در این بقعه متبرکه برگزار شد.
 
حجت الاسلام صفرپور گفت: 10 هزار زائر که بخاطر ویژگی های سیاسی، اعتقادی و فرهنگی اکثرا پاکستانی بودند در ایام عید نوروز اطعام شدند و همزمان مبلغ مسلط به زبان پاکستانی، برای این زائران تبیین معارف داشت.
 
وی یکی از سنت های دیرین بقعه متبرکه امامزاده سید محمد بن طاهر(ع) را سه شنبه های نون و ماستی عنوان کرد و گفت: عصرهای سه شنبه عده بسیاری از زائران نذری های خود را به صورت نان و ماست در بقعه متبرکه توزیع می کنند؛ به طوری که قدیمی تر ها این امامزاده را به عنوان امامزاده نان و ماستی می شناسند.

موقوفات سرمایه اهل بیت و پشتوانه کارهای فرهنگی
 
حجت الاسلام صفرپور تاکید کرد: موقوفات باعث تقویت تشکل های فرهنگی است و تشکل های مردمی با رویکرد انقلابی، جوان و فعال را حمایت می کنیم.
 
وی تعداد موقوفات ثبت شده در سال جدید را 7 وقف عنوان کرد و گفت: این موقوفات با نیت های توسعه حوزه علمیه، عزاداری امام حسین(ع) و ساخت مسجد وقف شده است.
 
وی گفت: در ماه مبارک رمضان 35 هزار نفر به مبلغ 420 میلیون تومان از محل درآمد موقوفات اطعام شدند و 550 بسته مواد غذایی به ارزش 80 میلیون تومان بین محرومین حاشیه شهر مشهد توزیع شد.
 
رئیس اداره اوقاف ناحیه یک مشهد، در ادامه گفت: یک و نیم میلیارد تومان درآمد موقوفات عبدالله رضوی در حوزه ناحیه یک مشهد بوده است که این مبلغ جهت تامین هزینه های درمان، نگهداری و آموزش ایتام در مدرسه عبدالله رضوی صرف می شود.
 
صفرپور حمایت از مجموعه های فرهنگی برای برگزاری مراسم ها به مبلغ 65 میلیون تومان، توزیع هزار جلد مصحف شریف بین مساجد را از دیگر مصارف موقوفات مرتبط عنوان کرد.
 
وی گفت: یکی دیگر از فعالیت های اوقاف ناحیه یک، سند دار کردن موقوفات و بروز رسانی آن است که در سه ماهه اول سال جاری 400 سند بروز رسانی شده است.
 
رئیس اداره اوقاف ناحیه یک مشهد ، تصریح کرد: 5 پروژه سرمایه گذاری در حوزه موقوفات از ابتدای سال انجام شده، که بالغ بر 120 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.
 
وی ادامه داد: پروژه های مراد علی،دهباشیان، شعرباف و ثابتی مسکونی و پروژه پیمان 3 تجاری و اقامتی است.
 
حجت الاسلام صفر پور با بیان اینکه 5 طرح ویژه حاشیه شهر مشهداست، افزود: طرح حیات وحی، ویژه حمایت از مجموعه های قرآنی تربیت محور؛ طرح صوت داوودی ویژه ائمه جماعات مساجد؛ طرح رویش ویژه حمایت از تشکل های هیئتی تربیت محور؛ طرح مهر تحصیلی ویژه دانش آموزان و طرح مهر تندرستی ویژه بیماران نیازمند است که به صورت ویژه برای مردم حاشیه شهر اجرا می شود.
 
ثبت نام مسابقات قرآن اوقاف تا 26 خرداد ادامه دارد
 
حجت الاسلام صفر پور بیان کرد: ثبت نام مسابقات قرآن تا 26 خرداد ادامه دارد و مسابقات طی روزهای 29 تا 31 خرداد در دو بخش خواهران و برادران برگزار می شود.
 
وی ادامه داد: تاکنون 522 نفر در 8 رشته حفظ 5، 10، 20 جزء، حفظ کل، دعاخوانی، تحقیق و ترتیل شرکت کرده اند.
 
رئیس اداره اوقاف ناحیه یک اظهار داشت: مسابقات خواهران در حسینیه عبدالله بن حسن(ع) در خیابان امام رضا(ع) و مسابقات برادران در مهدیه امام خامنه ای(مد ظله العالی) اداره کل اوقاف برگزار می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار