• امروز سه شنبه هفدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مجتمع کشت و صنعت بردسکن، الگویی موفق برای افزایش بهره وری موقوفات خراسان رضوی

مجتمع کشت و صنعت بردسکن، الگویی موفق برای افزایش بهره وری موقوفات خراسان رضوی

دومین بازدید معاون بهره وری، روسا و کارشناسان ادارات اجرایی اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از مجتمع کشت و صنعت انابد بردسکن انجام شد.

 یک شنبه 26 خرداد 1398   177  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، دومین بازدید از الگوهای کشت و صنعت استان خراسان رضوی با حضور معاون بهره وری و اقتصادی اداره کل و تعدادی از روسا و کارکنان دستگاه های اجرایی از مجتمع کشت و صنعت انابد انجام شد.
 
در این بازدید که با هدف الگوپذیری از پروژه های موفق جهت احیای موقوفات صورت گرفت، روسا و کارشناسان نواحی یک،  دو ، چهار مشهد مقدس و روسای اوقاف و امور خیریه شهرستان های تربت حیدریه، نیشابور، کاشمر، سبزوار، گناباد، داورزن و بردسکن و خلیل آباد حضور داشتند.
 
هراتی، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت انابد با اشاره به فعالیت های این شرکت و استفاده بهینه از منابع آبی و آبیاری تحت فشار و کشت محصولات پر بازده بیان کرد: این شرکت با دارابودن مساحتی بالغ بر ۴هزار هکتار و ۲۸ حلقه چاه عمیق، با ایجاد اشتغال برای تعداد ۲۰۰ نفر بصورت مستقیم و سالانه 60 هزار نفر بصورت کارگر روزمزد توانسته است میزان بیکاری در منطقه را کاهش دهد.  
 
وی افزود: این شرکت در سه سال اخیر توانسته، هزار و 600 هکتار از مزارع را به صورت آبیاری تحت فشار و ۱۳۰ هکتار باغ پسته جدید احداث کند.

هراتی، تصریح کرد: این شرکت با به کارگیری نیروهای جوان و تحصیل کرده توانسته، نسبت به کاهش استفاده از محصولات شیمیایی و در مقابل پرورش حشرات مفید جهت دفع آفت ها اقدامی قابل توجه انجام دهد.
 
وی در پایان گفت: این شرکت در زمینه های کاشت گل آفتابگردان روغنی، درخت پالونیا، گیاه خوراکی کینووا، زیره، پنبه، خربزه، سنجد ، گندم، جو ، کلزا و دامداری نیز فعالیت دارد.
 
گفتنی است، در این بازدید که با هماهنگی اداره اوقاف نیشابور و با میزبانی اداره اوقاف بردسکن انجام گرفت، از هیات امنای بقاع متبرکه امامزادگان سیدطاهر(ع) بردسکن و امامزاده سید هاشم(ع) انابد قدر دانی شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار