• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طرح تابستانی نشاط معنوی در 72 بقعه متبرکه خراسان رضوی اجرا می شود

طرح تابستانی نشاط معنوی در 72 بقعه متبرکه خراسان رضوی اجرا می شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: طرح تابستانی نشاط معنوی همزمان با سراسر کشور در ۷۲ بقعه متبرکه استان اجرا می شود.

 چهارشنبه 29 خرداد 1398   101  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده، در نشست خبری طرح تابستانی نشاط معنوی و دهه کرامت ضمن تسلیت رحلت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و شهادت حمزه، عموی پیامبر گرامی اسلام (ص) بیان کرد: طرح تابستانی نشاط معنوی امسال برای نهمین سال پیاپی برای دانش آموزان دختر و پسر در 72 بقاع متبرکه استان اجرا می شود‌.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، با اشاره به اینکه در طول سال طرح های مختلفی توسط اوقاف در بقاع متبرکه اجرا می شود، که هر کدام ویژگی خاص خود را دارد؛ افزود: طرح نشاط معنوی فرصتی را به وجود آورده، که معنویت و نشاط را در جامعه تزریق کند.

وی در ادامه گفت: طرح نشاط معنوی در اوقات فراغت دانش آموزان اجرا می شود لذا در این ظرف زمانی می توان خدمات ارزشمندی به آنان ارائه داد.   

احمد زاده، تصریح کرد: مخاطب اصلی این طرح نوجوانان ۷ تا ۱۸ سال است، که از ۱۳ تیرماه تا ۲۹ مرداد ماه به مدت ۷ هفته در ۷۲ بقعه متبرکه 20 شهرستان استان اجرا می شود.

مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، بیان کرد: برگزاری طرح تابستانی نشاط معنوی به سه شیوه مشارکتی، اردویی و شیوه مرسوم سال های گذشته و افتتاح این طرح با دهه کرامت و ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و اختتامیه این طرح با دهه ولایت و عید سعید غدیر همراه خواهد بود.

وی دستگاه ها و نهادهای شرکت کننده در این طرح را بسیج، سپاه، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، کانون های فرهنگی هنری مساجد و دیگر نهاد های مرتبط به این طرح عنوان کرد و افزود: دانش آموزان در طرح تابستانی نشاط معنوی از برنامه های عمومی چون خیمه های معرفت، غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی، غرفه کودک، غرفه محصولات فرهنگی، غرفه عفاف و حجاب، غرفه امر به معروف و نهی از منکر و دیگر برنامه ها بهره مند می شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان کرد: طرح تابستانی نشاط معنوی با حضور 92 مبلغ خواهر و برادر به صورت برگزاری کلاس هایی با دوره های مشخص در موضوعات فرهنگی، تربیتی، اجتماعی و قرآنی است، که علاقه مندان برای حضور در طرح تا 13 تیرماه فرصت ثبت نام دارند.

حجت الاسلام احمدزاده در پایان گفت: سال گذشته 300 هزار دانش آموز طرح نشاط معنوی در قالب کلاس های آموزشی، قرآنی، هنری و ... بهره مند شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار