• امروز چهارشنبه یکم آبان 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بقعه متبرکه امامزاده سیدحسین رضوی تربت جام غبار روبی شد

بقعه متبرکه امامزاده سیدحسین رضوی تربت جام غبار روبی شد

آیین غبار روبی و عطر افشانی ضریح مطهر امامزاده سیدحسین رضوی(ع) روستای‌خیرآباد شهرستان تربت جام برگزار شد.

 پنج شنبه 30 خرداد 1398   64  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، آیین غبار روبی بقعه متبرکه امامزاده سید حسین رضوی(ع) روستای خیر آباد باحضور احمد محمدیان، رییس اداره اوقاف و امور خیریه تربت جام؛اعضای هیات امنا و خادمان افتخاری این آستان مقدس برگزار شد.

دراین مراسم باشکوه که با تلاوت قرآن، قرائت دعای فرج و مداحی ذاکران اهل بیت(ع)‌، همراه بود، رییس اداره اوقاف و امور خیریه تربت جام وحجت‌الاسلام فخرشاملو، مدیرمرکز افق بقعه متبرکه آیین غبار روبی را آغاز کردند.

در ادامه پس از جمع آوری نذورات، ضریح مطهر با گلاب ناب شستشو داده شد.

پس از اتمام مراسم، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تربت جام ، به تشریح ویژه برنامه طرح تابستانی نشاط معنوی پرداخت.
 
وی با بیان اینکه مجموعه کارکنان سازمان اوقاف و امور خیریه از صدر تا ذیل همه خدمتگذار و ملزم به عمل کردن به حدیث ثقلین هستند، افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) برای گمراه نشدن از صراط مستقیم قرآن کریم و اهل بیت(ع) را به یادگار گذاشتند، و تا زمانی که به این دو تمسک جوییم گمراه نخواهیم شد.

محمدیان، تصریح کرد: برگزاری برنامه های فرهنگی در راستای مودت و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و فعالیت های قرآنی از اقدامات مهم بقاع متبرکه امامزادگان است.

وی بیان کرد: ماکار گزاران بقاع متبرکه باید به سمتی حرکت کنیم که به فرموده مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) این بقاع متبرکه را به قطب فرهنگی تبدیل کنیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تربت جام، عنوان کرد: از جمله وظایف خدمت گزاران بقاع متبرکه آماده سازی بستر برای حضور بهتر مردم در اطراف این چراغ‌های سرشار از معنویت است وحتی باید بستر را طوری مهیا کنیم که جوانان ما مراسم عقد و ازدواج خود را در کنار این اولیای خدا با کسب توشه معنوی و در آرامش آغاز کنند.
 
بقعه متبرکه سید حسین رضوی(ع) در فاصله‌45کیلومتری شهرستان تربت جام به سمت مشهد ودر کنار جاده اصلی روستای خیر آباد واقع شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار