• امروز شنبه بیست و هفنم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

افق روشن توسعه عمرانی دانشکده علوم قرآنی مشهد

افق روشن توسعه عمرانی دانشکده علوم قرآنی مشهد

رئیس دانشکده علوم قرآنی مشهد، بیان کرد: این مجموعه‌در حال ساخت با مساحت 28 هزار متر مربع در دو فاز آموزشی و پژوهشی و امکانات رفاهی در دست اجراست که 5 هزار و 500 متر مربع آن به محیط آموزشی و پژوهشی اختصاص دارد.

 سه شنبه 11 تیر 1398   65  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت‌الاسلام غلامرضا زارع ‌مهرجردی، رئیس دانشکده علوم قرآنی مشهد‌، در خصوص بازدید آیت‌الله‌ علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد، از مجموعه در حال ساخت جدید این دانشکده در اقدسیه مشهد در خردادماه سال جاری، بیان کرد: آیت‌الله علم‌الهدی به‌ عنوان رئیس هیأت امنای دانشکده علوم قرآنی مشهد همواره در جریان کار برنامه‌های دانشکده هستند و گزارش‌های مربوط به مجموعه به‌ صورت فصلی به ایشان ارائه می‌شود.
 
زارع مهرجردی در خصوص پیشرفت‌های مجموعه، گفت: انتظارات از دانشکده مشهد و به خصوص شهر مشهد و ظرفیتی که در استان از حیث دانشجو و اساتید برجسته‌ علمی که در حوزه قرآنی فعالیت می‌کنند، انتظار ویژه‌ای است و لازم است این مجموعه از هر لحاظ قوی باشد. این مسأله شامل فضای آموزشی و پژوهشی و امکانات رفاهی برای دانشجویان هم می‌شود.
 
وی تصریح کرد: مجموعه‌ در حال ساخت علوم قرآنی مشهد در دو فاز آموزشی و پژوهشی و امکانات رفاهی که شامل خوابگاه‌ها، سالن ورزشی و سرای استادان می‌شود، در دست اجراست که کل مجموعه ۲۸ هزار متر مربع است که 5 هزار و 500 متر آن به محیط آموزشی و پژوهشی اختصاص دارد.
 
رئیس دانشکده علوم قرآنی درباره‌ تصمیم‌های اخذ شده در نشستی که با حضور آیت‌الله علم‌الهدی، شهردار مشهد و مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد، اظهار کرد: اداره‌ کل اوقاف استان با مشارکت دانشگاه و اعتباری که در این خصوص می‌تواند ارائه کند، قرار است این برنامه را پیش ببرند. همچنین مقرر شد پس از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری مشهد این مجموعه زیر نظر شهرداری مشهد تا خرداد ۱۳۹۹ به بهره‌برداری برسد.
 
زارع مهرجردی در خصوص آغاز فعالیت آموزشی این مجموعه قرآنی در ساختمان‌ جدید، تصریح کرد: در صورتی که این تفاهم‌نامه میان اداره‌ کل اوقاف و شهرداری امضا شود، می‌توان امیدوار بود سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ را در ساختمان جدید دانشکده برگزار کنیم.
 
وی ادامه داد: این تفاهم‌نامه دارای دو بخش است که یک بخش آن مربوط به محیط آموزشی و پژوهشی می‌شود و در صورت امضای تفاهم‌نامه شهرداری مشهد باید تا پایان خرداد ۱۳۹۹ این مجموعه را به بهره‌برداری برساند. بخش دوم قسمت خوابگاه‌ها و امکانات تفریحی دانشکده را شامل می‌شود که طی سال‌‌های آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
رئیس دانشکده علوم قرآنی مشهد درباره‌ دانشجویان ‌شهرستانی و خوابگاهی دانشکده، گفت: یکی از ویژگی‌های شهر مشهد و دانشکده علوم قرآنی مشهد این است که اکثر دانشجویان‌ بومی هستند و درصد کمی از دانشجویان غیر بومی و نیازمند به خوابگاه داریم. وضعیت طوری است که بر تعداد دانشجویان بومی افزوده و از دانشجویان غیر بومی کاسته می‌شود؛ با این ‌حال ما در این فکر هستیم که در همان ‌محدوده دانشکده مکانی را برای اسکان دانشجویان‌ خوابگاهی اختصاص دهیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار