• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۱۱۴ حافظ کل قرآن کریم به کربلا اعزام شدند

۱۱۴ حافظ کل قرآن کریم به کربلا اعزام شدند

114 حافظ کل قرآن کریم ، با بدرقه آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به کربلای معلی اعزام شدند.

 پنج شنبه 13 تیر 1398   148  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، مراسم اعزام ۱۱۴ حافظ کل قرآن کریم به سفر زیارتی عتبات عالیات با حضور آیت الله سیداحمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و محمدصادق براتی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در مهدیه مشهد مقدس برگزار شد.

آیت الله احمد علم الهدی در ابتدای این مراسم‌ با بیان اینکه خداوند متعال در خصوص جنگ احزاب دو تصویر یکی تصویر منافقین و دیگری تصویر مومنین را تبیین می کند؛ اظهار داشت: خداوند در این آیه این نکته را تصریح می کند که جنگ احزاب مربوط به آن روز نبوده و خداوند در شرایط مختلف مومنین را مورد آزمایش قرار می دهد تا میزان وابستگی خود به خدا برایشان مشخص شود.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه انسان با حوادث مختلفی در زندگی خود از جمله حوادث طبیعی، اجتماعی و حوادثی که حول بندگی خدا است مواجه می شود؛ گفت: وقتی انسان ها در حوادث مثل جنگ قرار می گیرند دو دسته می شوند، عده ای دچار تزلزل در دین و عده ای در راه دفاع از دین ثابت قدم می شوند.

وی بیان کرد: اکنون نیز در حالی که ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی با فراز و نشیب های فراوانی گذشته است، عده ای دچار تزلزل شده اند و به جای مقابله با دشمن در مقابل نظام ایستاده اند.

تربیت بیش از ۱۰۰ هزار حافظ قرآن کریم از سال ۹۱ تاکنون

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده بیان کرد: در سال ۹۶ آزمون سراسری حفظ قرآن کریم در سراسر کشور برگزار شد و در خراسان رضوی بیش از ۱۴ هزار نفر در این آزمون شرکت کردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: در سال ۹۷ تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم به بیش از ۲۰ هزار نفر در استان برای اجزای مختلف قرآن رسید که ۱۰ درصد شرکت کنندگان کل کشور را تشکیل داده بود.

وی اظهار داشت: این حرکت از سال ۹۱ بعد از فرمان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مبنی بر تربیت حداقل ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم آغاز و از سال ۹۱ تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر حافظ اجزای مختلف قرآن کریم در خراسان رضوی پرورش یافته اند.

حجت الاسلام احمدزاده افزود: از این ۲۰ هزار نفر بیش از ۵۰۰ نفر برای حفظ کل قرآن کریم شرکت کردند که در سال گذشته تعداد 122 حافظ حائز نمره قبولی شدند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در خصوص اعزام 114 نفر از حافظان کل قرآن کریم به عتبات عالیات تصریح کرد: از این تعداد 27 نفر برادر و 87 خواهر هستند که هر کدام از این افراد دارای ویژگی‌های خاصی هستند که این ویژگی‌ها ثمره انقلاب قرآنی و اسلامی ما است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: کوچکترین حافظ کل قرآن کریم در بخش خواهران متولد سال ۸۹ و کوچکترین حافظ کل قرآن کریم در بخش برادران متولد سال ۸۸ است.

گفتنی است، در پایان تذکره کربلا به ۱۱۴ حافظ کل قرآن کریم اهدا شد و این حافظان از 15 تیر تا 15 شهریور ماه به زیارت عتبات عالیات اعزم می شوند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار