• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

عنصرمبارزه سیاسی در زندگی ائمه معصومین پنهان مانده است

عنصرمبارزه سیاسی در زندگی ائمه معصومین پنهان مانده است

نیشابور، حسن نجم الشریعه / مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در مراسم سالروز ورود امام رضا(ع) به شهر قدمگاه گفت: از شهادت امام حسین(ع) در روز عاشورا تا ولایت عهدی امام رضا (ع) ۱۴۰ سال طول کشید ولی آنچه کمتر به آن پرداخته شده، عنصر مبارزه سیاسی در زندگی اهل بیت(ع) طی این دوران بود.

 پنج شنبه 13 تیر 1398   99  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محمد احمد زاده، در مراسم سالروز ورود امام رضا(ع) به شهر قدمگاه گفت: استقبال از کاروان نمادین آن امام همام سنت حسنه ای هست که هر سال تکرار می شود و احیای شعائر اسلامی است.
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، با بیان اینکه عنصر "مبارزه سیاسی" در زندگی ائمه معصومین(ع) مغفول و پنهان مانده بیان کرد: در بیانات و روایات مختلف، تشکیل حکومت اسلامی را درپی مبارزه سیاسی و به عنوان ماحصل آن یاد می کنند.

وی افزود: از شهادت امام حسین(ع) در روز عاشورا تا ولایت عهدی امام رضا (ع) ۱۴۰ سال طول کشید ولی آنچه کمتر به آن پرداخته و کمتر از آن صحبت شد عنصر مبارزه سیاسی در زندگی اهل بیت(ع) دراین دوران بود.
 
وی با اشاره به نقش امام هشتم(ع) در بیان جایگاه توحید وامامت، گفت: از بصره که مورد بغض و کینه بودند تا اهواز که آیات امامت را تلاوت فرمودند و نیشابور که حدیث شریف سلسه الذهب را بیان کردند دارای این پیام بود که برای بندگی و توحید خداوند باید از جاده ولایت وامامت عبورکنیم وغیراین مسیر گمراهی است.
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به متوقف نشدن مبارزه سیاسی در هیچ دوره از دوران امامت معصومین (ع) تصریح کرد: خداوند به حضرت ابراهیم (ع) درباره دعوت مردم به "حج" دستور داد که این حرکت در مسیرامام جامعه باشد ودراین صورت است که حج قبول می شود وگرنه کعبه یک سنگ نشانی است.
 
وی گفت: اگر امروز از مقاومت می گوییم ادامه همان مقاومت اهل بیت(ع) است که اکنون در مقاومت وایستادگی رهبرمعظم انقلاب اسلامی در مقابل دشمنان اسلام ظهور کرده است.ما پیرو مکتبی هستیم که تکلیف را تا آخر تاریخ روشن کرده اند، امام حسین (ع) می فرمایند: «مثل من با مثل یزید بیعت نمی‌کند وپذیرش این ذلت اکنون هم توسط امام جامعه اسلامی مورد قبول نیست».

وی تصریح کرد: اکنون طرف مقابل ما همانند زمان ائمه (ع) قابل اعتماد نیست و باید ایستادگی، مقاومت، اتحاد ویکپارچگی که ضرورت نظام اسلامی در مقابل دشمنان وبیگانگان است را  حفظ کنیم وبا تکیه برتوان داخلی واعتماد به جوانان دشمن را وادار به عقب نشینی کنیم.
 
کاروان نمادین امام رضا (ع) از میدان ولایت اسدآباد قدمگاه با استقبال مردم وارد این شهرشد . این کاروان هنگام ورود به قدمگاه توسط سادات این شهر گلباران و پس از ادای احترام در مقابل گلزار 25 شهید دفاع مقدس به بقعه رضوی قدمگاه وارد شده و برنامه های نمایشی ضامن آهو توسط گروه نمایشی این کاروان برگزار شد.
 
بقعه رضوی منسوب به قدوم امام هشتم (ع) در کیلومتر 25جاده نیشابور - مشهد در شهر قدمگاه قرار دارد وبا قرار گرفتن در طرح میقات الرضا(ع) به صورت شبانه روزی و با حضور خادمان افتخاری هرسال پذیرای میلیون ها زائرو مسافر داخلی و خارجی است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار