• امروز شنبه بیست و هفنم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

13 وقف به ارزش ۱۷ میلیارد ریال در کاشمر به ثبت رسید

13 وقف به ارزش ۱۷ میلیارد ریال در کاشمر به ثبت رسید

کاشمر، وجیهه تیموری/ در راستای تحقق شعار رونق تولید، در سه ماه نخست امسال ۱۳ وقف به ارزش ۱۷ میلیارد ریال در شهرستان کاشمر به ثبت رسیده است.

 یک شنبه 16 تیر 1398   63  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام نیساری، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر گفت: امسال یکی از اولویت‌هایی که در حوزه وقف دنبال کردیم ایجاد وقف بر اساس نیاز‌های روز جامعه است که در این باره جلسات متعددی با روحانیان و مبلغان شهرستان برگزار شد تا نسبت به آگاهی سازی مردم در این زمینه تلاش کنند.
 
وی افزود: بر همین اساس ۱۳ وقف به ارزش یک میلیارد و 675 میلیون تومان در این شهرستان به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد خوبی داشته است.
 
حجت الاسلام نیساری، تصریح کرد: امسال برای اولین بار خانم مرضیه رستمی یک قطعه زمین به مساحت ۷۰۰متر مربع در بلوار دانشگاه آزاد کاشمر را در زمینه توسعه علم و فناوری وقف کرد.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشمر افزود: همچنین محمد اکبری، واقف خیر اندیش نیم هکتار زمین کشاورزی را به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی وقف کرد.
 
حجت الاسلام نیساری با بیان اینکه یکی از مواردی که در حوزه وقف مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته است وقف قرآنی است گفت: سال گذشته در شهرستان کاشمر ۴ وقف قرآنی و امسال نیز ۳ مورد وقف در این زمینه ثبت شده است.

وی تصریح کرد: قدیمی ترین و بزرگترین موقوفه این شهرستان مربوط به ۴۹۶ سال قبل و در سال ۹۰۲هجری شمسی توسط ابن علی کاسفی وقف شده،  و حدود نصف شهر کاشمر مشمول همین موقوفه است که در آمد این موقوفه وقف بقعه متبرکه امامزاده سید حمزه(ع) شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشمر، در پایان گفت: افرادی که از پرداخت اجاره موقوفه خودداری می کنند به لحاظ موازین شرعی و قانونی مسئول هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار