• امروز چهارشنبه یکم آبان 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امامزادگان تفسیر عملی سوره کوثر هستند

امامزادگان تفسیر عملی سوره کوثر هستند

کاشمر، وجیهه تیموری/ استاد حوزه و دانشگاه در همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان در بقعه متبرکه امامزاده سید حمزه (ع) کاشمر، گفت: امامزادگان تفسیر عملی سوره کوثر هستند و تعظیم امامزادگان مصداق تعظیم شعایر الهی است.

 چهارشنبه 19 تیر 1398   37  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری در همایش استانی ستارگان کرامت که در بقعه متبرکه امامزاده سید حمزه(ع) شهرستان کاشمر برگزار شد، بیان کرد: رسیدگی به بقاع و اماکن متبرکه در واقع کمک به اقامه نماز، خیرات، تفسیر آیات قرآن و کلام اهل بیت(ع) است. 
 
وی افزود: یکی از پایگاه‌های امت‌سازی، حرم امامزادگان است به‌همین دلیل تجمع شیعیان و دوستداران اهل بیت(ع) در این اماکن انجام می‌شود.

وی با اشاره به توصیه و تاکید رهبر انقلاب مبنی بر تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تصریح کرد: حرم امامزادگان محل ترجمه آیات قرآن و رعایت حد الهی است و همه به‌دنبال  خدمت‌رسانی به زائران و خیر رساندن به دیگران هستند.

ماندگاری با اشاره به اینکه اگر محور، ولایت باشد و وحدت وجود داشته باشد، اختلاف نیست، عنوان کرد: مسئولان بدانند این مملکت امام زمان(عج)، اهل بیت(ع) و شهدا است و همه برای خدمت و خدمت‌رسانی تلاش کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه برخی مسئولان با بی‌تدبیری خون مردم را در شیشه می‌کنند، افزود: همه مسئولان باید به‌دنبال حرف ولی باشند و اگر این را بفهمند حقوق نجومی برداشت نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه کشور با تقدیم ۲۳۶ هزار شهید حرم است و شهدا امامزادگان عصر ما هستند، گفت: در کشوری که بیش از ۴ هزار امامزاده وجود دارد و این اماکن پناهگاه، درمانگاه و دانشگاه است، چرا باید آمار طلاقش بالا باشد؟

ماندگاری ادامه داد: در این اماکن مردم معارف، آداب و رسوم زندگی را می‌آموزند، بیماران درمان می‌شوند و بی‌پناهان احساس سرپناه می‌کنند و آیات قرآن نیز تفسیر می‌شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه باید همچون بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از این اماکن استفاده حداکثری کنیم، افزود: حرم امامزادگان دانشگاهی است که در ۲۴ ساعت تعلیم و تربیت دارد، درمانگاهی است که بیماران را شفا می‌دهد و پناهگاهی است که به بی‌پناهان پناه می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه مشکلات مملکت ما به دلیل استفاده حداقلی از وجود امامزادگان است، بیان کرد: باید افکارمان را با قرآن و اهل بیت(ع)تطبیق دهیم، احساس و رفتارمان نیز با این خاندان باید یکی باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار