• امروز دوشنبه هجدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اهدای ۱۴ کمک هزینه جهیزیه به ۱۴ زوج نیازمند در بقعه امامزاده غیاث الدین محمد مشهد

اهدای ۱۴ کمک هزینه جهیزیه به ۱۴ زوج نیازمند در بقعه امامزاده غیاث الدین محمد مشهد

همزمان با سالروز ازدواج حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع)، ویژه برنامه پیوند آسمانی و اهدای 14 کمک هزینه خرید جهیزیه به زوج های نیازمند در آستان مقدس امامزاده غیاث الدین‌محمد(ع) مشهد مقدس برگزار شد.

 یک شنبه 13 مرداد 1398   41  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی؛ همزمان با سالروز ازدواج حضرت زهرا(س) و امیر المومنین(ع) در ویژه برنامه ای با عنوان پیوند آسمانی در جهت اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش با موضوع کمک به امر ازدواج، تهیه جهیزیه و ... به ۱۴ زوج نیازمند کمک هزینه خرید جهیزیه اهدا شد.

در این ویژه برنامه که شامگاه شنبه در امامزاده غیاث الدین محمد(ع) با حضور حجت الاسلام صفرپور، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد و جمعی از زائران و مجاوران برگزار شد؛ حجت الاسلام مسعود یوسفی، کارشناس خانواده بیان کرد: هر یک از دختران و پسران معمولا در انتخاب های خود به دنبال فردی هستند که کمترین انحراف و زاویه با آنها داشته باشند.

این کارشناس خانواده تصریح کرد: هیچ وقت در زندگی توقع نداشته باشید که طرف مقابل مثل شما فکر کند، خصوصیات هر فردی با دیگران متفاوت است.

وی به همسران توصیه کرد: هر مسئله ای که در زندگی می آموزید چماقی بر سر همسر نشود، پلیس یکدیگر نشوید و همان گونه که لباس، عیوب آدمی را می پوشاند و او را از چشم عیب جویان دور نگه می دارد، زن و شوهر نیز لباس یکدیگر هستند.

حجت الاسلام یوسفی، اظهار داشت: معمولا افراد دوست ندارند دیگران نصیحتشان کنند و در اصطلاح از این موضوع فراری هستند لذا بهترین راه برای بیان و اصلاح عیوب همسر، این است، که شخص با اصلاح خود و رفتار خود در رفتار همسرش تأثیر گذار باشد.

وی افزود: امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در حال بازی بودند و پیرمردی را دیدند که به اشتباه وضو می گیرد آنها برای اینکه پیرمرد را از اشتباهش آگاه کنند با یکدیگر سر وضو گرفتن صحیح مسابقه گذاشتند و از پیرمرد خواستند داور آنها باشد و از این طریق وی را نسبت به وضوی اشتباهش آگاه کردند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به دو قاعده طلایی در زندگی مشترک؛ گفت: هر یک از زوجین با رعایت این قاعده طلایی در زندگی مشترک، ۹۵ درصد از مشکلات زندگی شان را برطرف می کنند.

وی یکی از دلایل ازدواج را رفع نیازهای زوجین دانست و افزود: درک احساسات همسر و گفتن دوستت دارم توسط مرد و حفظ اقتدار مرد توسط همسرش مهمترین عامل در رفع نیازهای زوجین و دو قانون طلایی است.

وی افزود: در زندگی اگر این نیازها برطرف نشود کارهای مثبت شما که برای زندگی مشترک انجام‌می دهید دیده نخواهد شد.

یوسفی با اشاره به حفظ اقتدار مرد توسط همسر؛ گفت: وقتی اقتدار مرد خود را حفظ کردی پادشاهی می کنی، جلو فرزندان با احترام به همسر خود اقتدارش را حفظ کنید.

در ادامه مراسم از ۴ زوج طلبه که پایین ترین مهریه را دارا بودند تقدیر شد.
 
در این ویژه برنامه از محل موقوفات مرتبط و خیرین به ۱۴ زوج نیازمند، ۱۴ کمک هزینه جهیزیه اهدا شد.

از مهمترین این موقوفات می توان به موقوفه محمدحسین، محمدرضا حکاک و موقوفه بهرمند اشاره کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار