• امروز دوشنبه هجدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجرای طرح نشاط معنوی با محوریت مساجد حاشیه شهر مشهد

اجرای طرح نشاط معنوی با محوریت مساجد حاشیه شهر مشهد

مسئول فرهنگی بقعه متبرکه خواجه اباصلت(ره) گفت: طرح تابستانی نشاط معنوی این بقعه متبرکه به دلیل بیرون بودن ازمحدوده شهری، در 20 مسجد حاشیه شهر مشهد برگزار می شود.

 چهارشنبه 16 مرداد 1398   43  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، محسن هژبری، مسئول فرهنگی آستانه مبارکه خواجه اباصلت(ره) بیان کرد: طرح نشاط معنوی در قالب کلاس های  آموزشی و اردوهای یک روزه با همکاری اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی به منظور غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان در مشهد برگزار می‌شود.
 
وی افزود: سال گذشته مساجد به این آستان دعوت می‌شدند و برای شرکت در کلاس های فرهنگی و مسابقات حضور می‌داشتند، اما امسال همین برنامه در مساجد سطح شهر مشهد برگزار خواهد شد.
 
هژبری، تصریح کرد: باتوجه به درخواست مساجد برنامه‌های معارفی، مسابقات فرهنگی و ساخت سازه‌های دستی ویژه نوجوان مساجد شهر مشهد برای مقطع سنی بالای 10 سال اجرا می شود.
 
هژبری تصریح کرد: بر اساس اطلاع رسانی امور مساجد، مساجد می‌توانند برای شرکت مخاطبین خود در این طرح، درخواست دهند.
 
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح در مساجد رایگان و محتوای کلاس‌ها شامل موضوعات قرآنی، احکام، اخلاقی، اعتقادی و معارف اهل‌بیت(ع) است، افزود: 3 مربی در مساجد شهر برای اجرای طرح فعال هستند .
 
وی با بیان اینکه در هر مسجد یک روز  و یک برنامه سه کلاسه برگزار می‌شود افزود: برنامه اختتامیه برای همه مساجد شرکت کننده طرح، در آستان خواجه اباصلت(ره) برگزار می‌شود.
 
هژبری گفت: بر اساس تقاضای صورت گرفته در شهریورماه نیز این طرح ادامه خواهد داشت و البته بیشتر روی مساجد حاشیه شهر مشهد تأکید اجرای این طرح را داریم.
 
وی افزود: با توجه به مشکلات و نیازمندی‌های فرهنگی و اجتماعی حاشیه شهر مشهد، ضروری است، در این مناطق طرح‌های مختلف مانند نشاط معنوی بیشتر برگزار شود و لذا باید ارگان‌ها و مراکز مختلف برنامه‌های فرهنگی را بیشتر در حاشیه شهر فعال کنند.
 
مسئول فرهنگی آستانه مبارکه خواجه اباصلت(ره) با اعلام اینکه طرح نشاط معنوی از حدود 7 سال گذشته در قالب کلاس‌های آموزشی معارفی، طی یک ماه برگزار می‌شد اظهار کرد: در برخی بقاع مانند خواجه اباصلت(ره) به دلیل بیرون بودن از محدوده شهری، اجرای این طرح در مساجدسبب ایجاد تعامل با مساجد نیز خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه حداقل در 20 مسجد شهر برنامه نشاط معنوی برگزار خواهد شد، افزود: قطعا برگزاری این طرح موجب ارتقای تعالیم فرهنگی و معرفتی نوجوانان و ایجاد انگیزه های دینی می‌شود.
 
هژبری ضمن ابزار امیدواری از خروجی قابل قبول این طرح‌ها در تعامل با مساجد مشهد تصریح کرد: از استعدادهای فرهنگی و قرآنی می‌توان در برنامه های مختلف بهره‌مند شویم تا به اوقاف معرفی شده و با شرکت در مسابقات قرآنی پیشرفت علمی و معنوی داشته باشند.
 
وی در پایان گفت: علاقه‌مندان به شرکت در کلاس ها و برنامه های آموزشی و اردویی طرح تابستانی نشاط معنوی می توانند در قالب مساجد شهر مشهد با مشارکت مرکز فرهنگی آستانه مبارکه خواجه اباصلت(ره) تا 15 مرداد ماه سال جاری در این طرح ثبت نام داشته باشند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار